Zohorna vzkriesila Kometu. Jednoducho som to zamotal, posral si klobúk

Hľadali bodku. Ale to Hynek Zohorne urobí, len pár z nich čakalo. “Bolo to dobrá noc,” povedal. “Jeho prvý hattrick v extraligovej kariére významne prispel k nedeľnému víťazstvu Cométy 4: 3 nad ľadovcami Hradec Králové. “Naposledy som dosiahol tri góly pre mladších alebo starších žiakov,” povedal 26-ročný muž Zohorna. Mohol si podobne vzpomenúť aj na súboje, ktoré zaznamenal v roku 2016. Nebolo to veľa, ale iba štyri zhoduje sa s jedným cieľom. Až do konca decembra bol v sezóne nemilosrdným počtom hitov, ale v kométe často nehral žiadnu úlohu. Ale v novom roku je nahradený.Bojoval proti Sparte a Liberci, ktoré teraz vybuchujú v Hradci. “Mal predtým šancu, ale má viac dôvery a viac času na videnie,” poznamenal jeden z brnenských trénerov, Petr Haken. “Je to aj jeho tvrdá práca. Verím, že bude pre tím čím ďalej prospešnejšie. ”

Práve stratégovia na brnenskej striedačke mali s neproduktívnym Sikula viac trpezlivosti ako priaznivci modrobielych. Na ľade sa objavil v elitných pretekoch, ale body neprichádzali. Neviditeľná Zohorna na jeseň nezasiahol ani mesačný hosting v Pardubiciach.

“Verili sme, že pomôže zmeniť životné prostredie.Paradoxne mu to prospelo tak, že po návrate získal väčšiu motiváciu, aby si získal miesto v zostave, “líčil Haken. “Som rád, že som sa do toho dostal, a verím, že takéto výkony budem podávať každý zápas,” dúfa starší z dvojice Zohornů v kádri.

Kým mladší Radim ešte v priebehu nedeľňajšieho mača zamieril do nemocnice s bolestivo narazenými rebrami, jeho o šesť rokov starší súrodenec prežíval najlepšie večer v extraligovej kariére.

29. minúta – presne skončila po Kvapilovej stimulácii.

37. minúta – gólová dorážka Trsková rany od modrej.

50.minúta – sólo a bekhendová finta po túrach Hradca Beky. “” Práve som to zamotal, “hattricka sa zarazila. “Najmä pri druhom a treťom góle mal šťastie, že puk tam skočil a bol som tam.” Jeho cieľové prebudenie prišlo v správny moment. Kométa po novom roku stratila päť z prvých šiestich duelov a začala sa ponoriť do ďalšej krízy.

“Nálada je teraz lepšia,” povedal po tréningu Zohorna v pondelok. “Urobili sme prvý gól doma, ale hra sa otočila. Zbytočne sme udržali puky v ofenzívnej a obrannej zóne. Ztratili sme ich v modrej farbe a súper sa dostal do protiútokov.To je to, čo sme chceli zmeniť, všetko, čo sme chceli rýchlo vyjsť z tyče, “povedal Zohorne.

Niektorí experti v poslednej dobe informovali brněnských útočníkov o tom, že kolegovia v obrane sú príliš často v hovno.

“Musíme na to premýšľať. Neohrozujte nepotrebné prekážky. Keď pôjdeme do kapely, vydávame žaby, rival ju môže stlačiť a akcia je tri až dva.My útočníci sú v oblúku a potom nebežíme, “povedala Zohorna. “Musíme si to hodiť do pásma a ísť za tým.”

Na jednoduchšie hru chce aktuálne tretej Kométa, ktorá obhajuje v nabitej extraligovej tabuľke iba trojbodový náskok na siedmy Chomutov, vsádzať aj vo zvyšku základnej časti. “Som presvedčený, že by mohol ísť. Víťazstvo za dva body je cenné, hlavne je to vzpruha pre hráčov, “podotkol Haken.

” Hlavne u druhého a tretieho gólu bolo šťastie, že tam puk skákal a ja tam bol. “Hynek Zohorna, útočník Komety

Fakty Porotca odpustili kométe penaltový moment Brnenskí hokejisti sa mohli z Hradca Králové vracať bez bodu. Vedúci rozhodcovia Vjačeslav Bulanov a Petr Úlehla podľa komisie Združenia Ľadového hokeja rozhodujú,minúty po porážke domáceho úderu v pomere 3: 3. Bek Kométy Tomáš Malec posunul bránku a zabránil tak Roman Kukumberg dohrať akciu a streliť gól.

Úlehla dostal jednozápasový dištanc, výšku trestu Rusa Bulanov zväz nezverejnil. Dohru bude mať aj zákrok hradeckého Marka Štajnocha, ktorý vo 42. minúte mimo hry zrazil Marcela Haščáka. Kometa začala skúmať situáciu.

You may also like...