Zápas Aguero dáva Argentínu Copa América víťazstvo nad Uruguajom

Sergio Agüero je vynikajúca potápačská hlavička, ktorá v Argentíne udeľovala víťazstvo 1-0 proti rivalom River Plate Uruguay v utorok v zápase Copa América. Agüero sa stretol s 56-minútovým krížom od tímu tímu Manchester City Pablo Zabaleta a Nezabudnuteľné úsilie okolo uruguajského brankára Fernanda Musleru na jeho prednom mieste. Argentínsky tréner Gerardo Martino bol vyhnaný na stánky za to, že sa hádal so zápasníkmi po pol hodine búrlivého stretnutia, ktoré často ohrozovalo varenie u konca.Výsledok odišiel z Argentíny a Paraguaja na vrchol skupiny B so štyrmi bodmi, pred Uruguajom na tri. Paraguaj 1-0 Jamajka | Správa o zápase Copa América Prečítajte si viac

Jamajka, ktorá stratila 1-0 do Paraguaja skôr v dňoch, je v stredu bez bodu pred posledným kola skupinových zápasov v sobotu.

Hráči Argentinians sa v 25. minúte odvážili hrudať na ihrisku po súpeore a Aguero takmer nekompromisne zakončil strelou z tímu Lionel Messi. Uruguaj urobil opatrnejší štart, ale mal aj svoje šance, Diego Godin smeruje tesne na konci polovice.

Atmosféra bola napätá a keď Martino vyskočil z lavičky na obranu s zápasníkmi, Brazílsky rozhodca ho vyslal.Zvyšok zápasu strávil sledovaním cez okno, vysoko na stojane. Jedenásť minút po prestávke urobil Agüero prielom. Javier Pastore začal s určitým podvodom v strednom poli predtým, než zahrával loptu po pravom krídle pre Zabaletu, ktorý prešiel do poľa pre Agüero, ktorý skóroval. Uruguajskí konečne vyšli z ich škrupiny a mali svoje šance Vyrovnať. Striker Diego Rolan premárnil svoju najlepšiu príležitosť v 75 minútach, švihol loptu cez zo šiestich metrov po brankára Sergio Romero odlúčil Alvaro Pereira je bodavý výstrel. Argentína čelí Jamajka vo svojom poslednom skupinovom zápase vo Vina del Mar v sobotu Zatiaľ čo obhajuje šampiónov Uruguaja zostáva v La Serene, aby sa na Paraguay v opakovaní posledného finále Copa América v roku 2011.