Zabudol inhalátor na astmu, aj tak Motl nastrieľal majstrom desat gólov

Reprezentant si kvôli svojim ťažkostiam pripadal vyžmýkaný, sám si aj hovoril o striedanie. “Už ráno som to cítil. Lieky na astmu som dlho nebral, pretože to bolo v pohode, ale teraz sa to zhoršilo. Neviem, či počasím, “dumal kanonier.

Ale po zápase už viac nad tým, že ho magická hranica desiatich gólov vyjde draho. “Tak to je zase za basu…”

Neľutuje. Lovosice sú po troch rokoch vo finále, minule svoju účasť pozlatily. Teraz vyzvú Hranice a los rozhodol, že začnú vonku 18. marca, Lovosická odveta je v sobotu 21. marca na pravé poludnie. “Ich hra v chôdzi nám nevyhovuje, pre nás je to lepšie v tempe ako s Plzňou.”

Majstra a lídra extraligy lovosičtí lovci doma rozbili už druhýkrát v sezóne. “Príjemný pocit. Bol to dobrý zápas.Aj keď sa v pohári väčšinou tímy šetrí, teraz do toho dali obaja súperi všetko, šlo o generálku na nedeľné stretnutia, “zmienil Motl nadchádzajúce extraligový stret v Plzni.

Tá síce v minulej sezóne slávila titul práve v Lovosiciach , ale teraz má na ne určite Pifka. “Plzeň bojuje o českého majstra, určite chcela získať aj pohár. A my im to prekazili. Keď už sme sa dostali takto ďaleko, do semifinále, nechceli sme to zahodiť. A teraz chceme trofej, “hlása Motl a cíti, že forma Lovosic pred finišom sezóny graduje. “Postupne sme odbúrali chyby, kvôli ktorým sme stratili nejaké zápasy. A už máme väčšie sebavedomie. ”

Čo sa prejavilo aj proti majstrovi.Náskok Lovosic rástol a zmenšoval sa, ale na rozdiel od jesene o neho neprišli.

“Bolo to také povoliť pritiahnuť, ale s tým by sme nemali hazardovať, koľkokrát sa nám to v sezóne vypomstilo,” varuje Motl predsa len. “Skvele nám zachytal Adamík, rozhodla aj úspešnosť streľby.”

Okrem astmy trápil Motla aj vyvrtnutie malíček a prasknuté kĺbové puzdro na ňom. Zranenie utrpel na majstrovstvách sveta. “Nebola to odrazová noha. Ešte to cítim, keď bežím doprava cez ten malíček. Už sa to dá, ale prvé dva týždne som si hovoril, že sa to snáď nezahoja. “

You may also like...