Volejbalisti Příbrami a Brna predĺžili štvrťfinálovej série

Brňany nedovolili získať obhajcom titulu z Liberca postupový štvrtý bod, v ktorých hale v repríze vlaňajšieho finále vyhrali takisto 3: 2.

Brno dokázalo Dukle vo vypätých koncovkách zobrať druhý aj tretí set a do tajbrejku potom po libereckých chybách v útoku vstúpilo trojbodovou šnúrou. Pri Hrazdirově servisu náskok hostí vystúpal až na 10: 3 a bolo jasné, že séria bude pokračovať piatkovom šiestym zápasom v Brne.

dvadsiatich šiestich body prispel k výhre Brna Jan Pražák, pôvodne blokár, ktorého ale tréner Ondřej Marek v poslednej dobe využíva na poste univerzála. “V posledných zápasoch sa neskutočne rozohral,” vyzdvihol Marek Pražákova výkony v rozhovore pre Českú televíziu.

Hrozbu vyradenia odvrátili tiež příbramští volejbalisti.V Českých Budějoviciach mali síce zverenci trénera Martina Kopa veľké problémy s útokmi domáceho Colina Hackwortha, ktorý zaznamenal úctyhodných 31 bodov, nakoniec ale zvíťazili 3: 2 a v sérii o postup do semifinále taktiež znížili na 2: 3.

Jihostroj pritom po dvoch predchádzajúcich výhrach v Příbrami delil od postupu len set, ale koncovku štvrtej sady domáci tím prehral 23:25. V tajbrejku potom už mali jasne navrch hostia, ktorí zvíťazili 15: 8.

Domáce tréner René Dvořák ľutoval koncovky štvrtého setu. “Tam sa to trochu zlomilo. Příbrami sa podaril nástup do piateho setu a ten si už udržala.Ideme do Příbrami vyhrať, máme ešte dva pokusy, “povedal.

Jeho náprotivok Kop po výhre vyzdvihol celé mužstvo. “Každý nejakým spôsobom pomohol a veril vo víťazstvo. Po nešťastnom tajbrejku v domácom stretnutí sme to nevzdali, bojovali sme a vyplatilo sa, “vyhlásil Kop.

Karlovarsko, ktoré kvôli štartu v Pohári CEV nastúpilo proti Ostrave len tretíkrát, zvíťazilo v súperovom hale 3: 2 a na zápasy vedie 2: 1. Ostravana ovládli druhý aj tretí set, ale na rozdiel od predchádzajúceho duelu tentoraz tajbrejku stratili.Bývalý hráč západočeského celku David Janků sa v ostravskom drese blysol 24 bodmi.

Šieste zápasy sa budú v Příbrami a Brne hrať v piatok, v Ostrave pokračuje séria už vo štvrtok.