USK nehrá tak zviazaný ako predtým, myslí si kouč pardubických basketbalistov

V odvete druhého kvalifikačného kola FIBA ​​Europe Cupu v belgickom Charleroi vyhoreli, potom v derby vo Svitavách márne sťahovali náskok súpera a prehrali o dva body. Nálada v kabíne pardubických basketbalistov po těchhle výsledkoch nemôže byť ktovieako, ale je tu možnosť nápravy.Beksa hostí vo svojom len tretím zápase v Kooperativa NBL “Sovy” z pražského USK.

Zmieňovať poradie klubov v neúplnej tabuľke po pár zápasoch asi nemá veľký zmysel; snáď len dodajme, že Pardubice majú v tejto chvíli bilanciu víťazstiev a porážok 1-1 a USK 2-1.

Podľa jedného z pardubických trénerov Tomáša Bartoška sa hra tímu z hlavného mesta oproti vlaňajšku výrazne odlišuje.

“Náš súper nielenže zmenil svoje kľúčové hráčov (odišiel napríklad ligový MVP minuloročnej sezóny Jaromír Boháčik), ale zmenil aj trénera (Slovincov Aliloviče nahradil Grék Chugaz), čo sa prejavuje v tom, že v útoku majú hráči USK viac slobody ako v minulých sezónach.Napomáhajú tomu aj schopnosti Quentina Petersona, ktorý je veľmi dobrý v individuálnych činnostiach a svojou hrou otvára priestor pre ostatných hráčov. V skratke by som povedal, že prejav USK nie je tak zviazaný ako predtým, “mienil kouč Bartošek.

Pokryť Američana Petersona s Fínom Madsenom, ktorí pre USK zariaďujú veľa košov, je pre Beks, ktorej budú chýbať dlhodobý maród Škranc a zrejme tiež strelec Martin, rozhodujúca úloha.

“V prvom rade sa však musíme sústrediť na našu hru.Na rýchly prechod z obrannej na útočnú polovicu ihriska, na stavanie dobrých clôn, na dobrú komunikáciu v obrane…, “vypočítal Bartošek. “Keď budeme plniť všetko, čo máme, prejaví sa to aj na výsledku,” veril.

Svitavští Turi přetlačením Pardubíc ukázali, že je tento rok nemožno brať na ľahkú váhu. Nie nadarmo je niektorí experti pasovali na čiernej koňa súťaže. Teraz budú chcieť prvú výhru v sezóne potvrdiť na juhu Moravy.

“Po víťazstve v derby nás čaká nevyspytateľný súper z Brna. Predovšetkým si musíme hľadieť ústredného rozohrávača Sullivana, ktorý od začiatku sezóny podáva slušné výkony. Ďalej tiež bude záležať na tom, ako ustrážíme skúsenou dvojicu pivotov Primorac-Tomanec.Ak túto trojicu ustrážite, tak si myslím, že máme veľkú šancu na výhru, “mienil pred zápasom skúsený svitavský krídelník Tomáš Teplý.

You may also like...