Tvrdý zásah vo futbalovej Plzni, líder ligy odvolal trénera Pivarník

Sú prvé, majú dvojbodový náskok, ale mení trénera. V Plzni predviedli raritu, aj keď prekvapivý krok to zase nie je.

Pivarník to mal v posledných týždňoch nahnuté, herný prejav za jeho éry vlastne nikdy nebol dobrý. Do Ligy majstrov tím nepostúpil, v Európskej lige nezaujal, v domácom pohári vypadol s druholigovom Opavou, v najvyššej súťaži však bol po jeseni prvý.

Na jar však Plzeň kráčala, remizovala v Zlíne, podľahla na Slavii a klesla na druhú priečku. Už na prelome februára a marca sa špekulovalo o Pivarníkově koncu. Vo funkcii ho podržali tri vydreté výhry za sebou o gól a návrat do čela tabuľky.Strata s Teplicami však klubovému vedenie poskytla zámienku.

“Dnes ráno, teda niekoľko hodín po zápase, sme sa dohovorili na ukončení spolupráce s trénerom Roman Pivarník aj jeho asistentmi Martin Vaniak a Tomášom Truche,” oznámil generálny manažér klubu Adolf Šádek.

“K nepopulárnemu kroku nás viedol predovšetkým neuspokojivý herný prejav tímu a do určitej miery aj výsledky v jarnej fáze najvyššej súťaže.”

Z realizačného tímu zostali Zdeněk Bečka s Pavlom Horváthom , ktorí povedú mužstvo minimálne v piatkovom ligovom dueli v Hradci Králové.

“Vzniknutú situáciu sme sa rozhodli riešiť interne.Chceme byť v Hradci stopercentne pripravení, “dodal Šádek.

Je jasné, že Bečka s Horváthom sú len dočasné riešenie. A zrovna tak si môžete byť istí, že pre klubové šéfov je kandidátom číslo jedna Pavel Vrba, stvoriteľ plzenských šampiónov. Za päť rokov tím doviedol k dvom titulom a dvakrát do Ligy majstrov. Čo chcete viac?

Pivarník bol v Plzni od minulého leta. So šťastím tím postúpil v kvalifikácii o Ligu majstrov cez Karabach do play off, ale tam stroskotal na Ludogorci Razgrad. V skupine Európskej ligy skončil tím tretí za AS Rím a Astrou Giurgiu. V domácom pohári vypadol už na jeseň s druholigovom Opavou, ligu vedie o dva body pred Slaviou.Tá má však nedeľné derby k dobru.

You may also like...