Ten-man Rangers sa po tom, ako porazil Hibernian 4-2, dostal na vrchol

Nebolo možné ignorovať zmysel, že tento zaslúžený úspech pre Rangers mal hlbší význam, než by bolo obvyklé pre prípravu na druhom stupni Škótska. Ak sa klub Ibrox konečne vráti späť do najvyššieho letu príde máj, Hibernian poskytne najsilnejší odpor. Zatiaľ sa pár navzájom zahliadne zaujímavo – tak slovom, ako aj činmi, to znamená. Nepríjemný a úchvatný zápas, ktorý je viac podobný tomu, kto má šesť gólov a červenú kartu. Intenzita atmosféry bola v rozpore s úrovňou ligy.Mark Warburton, manažér Rangers, pevne odmietol priznať návštevu Hibs, bol výraznejší ako napríklad víkendový výlet do Dumbartonu, ale všetky dôkazy sú naopak. Rangeri teraz majú tri body pred Hibs na vrchole majstrovstiev, ale rozhodne sa mohol stať životným hybným posunom. “Na chrbticu nášho tímu sa vyskytlo niekoľko komentárov,” povedal Warburton. “Bolo mi povedané, že tento tím za posledný týždeň chýbal chrbticu určitou [mediálnou] predajňou.” Myslím, že sme dnes bezpochyby odpovedali na všetky otázky. Stále sme sa ticho v tejto hre, naše zameranie bolo len na Rangers. Celkovo som si myslel, že to bol obrovský výkon. “

A predsa to začalo tak odlišne.Útočník Hibs Jason Cummings, ktorý je správne zdesený reťazou anglických strán, produkoval nádherne skomponovanú strelu po výstrele Liama ​​Hendersera. Hibs, ktorý vstúpil do tohto zápasu neporazený počas 17 výletov, umlčal Ibrox.

Návštevníci zohrali neoddeliteľnú súčasť vlastného následného pádu. Fraser Fyvie daroval majstrovstvu Rangers, 30 yardov z vlastného gólu a dva preteky neskôr Jason Holt bol schopný vyhodiť rovno dole za Mark Oxley. Fyvieho chyba bola o to viac strašná, lebo jednoduché zistenie tímového kolegu by Hibsovi poskytlo vynikajúce útočné miesto.

Holt dal svojmu tímu vedenie pred intervalom, aj keď s nevedomou asistenciou Paul Hanlon.Holtova snaha prešla okolo Oxleyho cez obuv obrancu a dokončila obrat, ktorý sa zdal taký nepravdepodobné, že to bolo len o 10 minút skôr. Pre tím v takej dobrej podobe a udržiavaní útočiaceho hrozby bol druhý časový úsek Hibs jasne neúčinný , Kenny Miller premárnil príležitosť poslať Rangers ďalej dopredu pred náhradníkom, Nicky Clark, presne to urobil pri stretnutí s Andym Hallidayovým krížom. Bolo to posledným pozitívnym zásahom Halliday. Stredopoliar zbytočne reagoval na výzvou od Fyvieho, najprv tým, že sa snažil kopnúť a potom sa prehnal do svojho súpera ramenom.Rangers sa bude odvolávať na akékoľvek pozastavenie na legitímnom základe, že Fyvie jasne zdokonalil situáciu – a tak to vyzerá ako hlavolam – ale Halliday ešte stále nezíska víťazstvo Brain of Britain za svoju hanbu. “Prečo sa Andy Halliday postavil do tejto pozície?” Spýtal sa manažér Hibs Alan Stubbs. Hibs sa rozhostil a Dominique Malonga sa presadil nad hlavou po tom, ako niektorí šokujúci Rangeri bránili Fyvieho krížom, ale malo to byť krátka flirtovanie s nádejou na stranu Edinburghu. Holt vybojoval krížovú priečku Martyn Waghornovi, ktorý si vo Fyvieho prerezal pred číslom 4. “” Myslel som, že sme dokázali lepšie dosiahnuť aspoň dva z cieľov, “dodal Stubbs. “Počúvaj, gratulujem Rangers. Vyhrali dnes a dostali tri body.Ale hneď ako sme hovorili pred zápasom, je to len tri body. Pokračujeme ďalej. Dnes to nič neovplyvní.

“Boli sme fantastickí a 17 zápasov nebolo neskoro. To sa stalo nakoniec. Stalo sa to dnes, ale som si istý, že to neovplyvní nás. Doslova sme sa práve dotkol do polovice a ak by si mi dal túto situáciu pred sezónou, tak by som si odtrhol svoje ruky. “Srdce sa vrátia dvakrát proti keltskému, Osman Sow je kričák robiť bod Prečítajte si viac

You may also like...