Taliansko nehralo skutočný futbal, povedal Wilmots po belgickej porážke

Tréner Belgicko Marc Wilmots po úvodnej prehre na majstrovstvách Európy 0: 2 s Talianskom kritizoval súpera. Podľa neho tím z Apeninského polostrova v Lyone nehral naozajstný futbal, ale sústredil sa len na protiútoky.

Belgičania v pondelok nepotvrdili úlohu mierneho favorita a neukončili čakanie na prvý súťažný výhru nad “Azzurri”, trvajúce už 44 rokov. “Taliansko sa sústredila na brejky. Nehrali naozajstný futbal, a keď čelíte niekomu, kto má všetkých hráčov zalezené, je to ťažké. Sedeli tam ako na pohovke,” povedal Wilmots novinárom.

Taliani sa dostali do vedenia v 32. minúte po nedorozumení belgických futbalistov.Stopér Leonardo Bonucci od poliacou čiary poslal center do šestnástky na Emanueleho Giaccheriniho, ktorý s prehľadom prekonal brankára Thibaut Courtois.

“Je to veľké sklamanie pre celý tím. V prvej polhodine sme Talianom nedovolili absolútne žiadne šance a sami si ich pár vytvorili, aj keď to boli strely z diaľky. Potom sme urobili malú chybu v obrane a Taliansko skórovala. Došlo k zlej komunikácii medzi (Tobym) Alderweireldem a (Laurentom) Cimanem, “ vyhlásil Wilmots.

Po zmene strán síce Belgičania pridali, ale finalista minulého Eura si výhru postrážil, navyše Pelle v nastavení pridal z výborne zohraného protiútoku poistku. “Je ťažké vrátiť sa do zápasu, najmä proti takému skúseným súperom.Po prestávke sme hrali oveľa lepšie, ale stále to nebolo ľahké proti bloku Juventusu v ich obrane, “ konštatoval štyridsaťsedemročný kouč.

Nebol spokojný s výkonom ofenzívnych hráčov. Útočník Romelu Lukaku pri veľkej šancu prestrelil, za očakávaním zostal aj stredopoliar Kevin De Bruyne. “Lukaku nemal dobrý večer a De Bruyne tiež môže hrať lepšie. Nemám žiadne vysvetlenie, možno Kevin je po ťažkej sezóne unavený. Ale teraz nie je čas hovoriť o tom. Musíme sa dať dokopy, aby sme postúpili do osemfinále, “ upozornil Wilmots.

” Ak na tejto úrovni urobíte chyby, draho za ne zaplatíte. Ale nič sa nestratí.Máme dva zápasy, aby sme postúpili, čo je našim cieľom, “ doplnil bývalý reprezentačný záložník, ktorého zverencov ešte v skupine E čakajú zápasy s Írskom a Švédskom.

Naopak taliansky tréner Antonio Conte bol po víťazstve Nadšený. “Musím poďakovať hráčom. Boli sme dobre pripravení na zápas s veľmi dobrým tímom. Všetci sa podieľali na víťazstve, nielen na ihrisku. Od začiatku hovorím, že toto je tím mužov a až potom futbalistov, “ vyhlásil Conte.

” Toto je dôležité, pretože na takomto turnaji potrebujete v mužstve správnu alchýmii.Najväčšiu radosť som mal z toho, keď som videl, ako sú všetci hráči šťastní, vrátane tých na lavičke, “ pridal štyridsaťšesťročný kouč, ktorý po Euru zamieri do Chelsea.

Úvodná triumf však nepreceňuje. “Musíme držať nohy na zemi. Nezabúdajme, že pred dvoma rokmi sme na majstrovstvách sveta vyhrali úvodný zápas s Anglicku a potom vypadli, “ pripomenul Conte. ” Naším cieľom zostáva osemfinále, ale verím, že s týmto prístupom a jednotou môžeme dokázať veľké veci, “ pridal rodák z Lecce.

You may also like...