Tactical brilliance a šťastie: ako USA dosiahli finále Svetového pohára

Američania mali pomalý štart v tomto ženskom majstrovstvách sveta.

Vlastníctvo bolo nepríjemné, stredné pole bolo rozdelené a šance boli zbytočné. USA vyhrali hry, ale spôsoby, akými sa vždy zdalo, že tím sa môže v každom okamihu rozpadnúť. Ale americký tréner Jill Ellis sa zdá, že hrá dlhú hru. Motto tímu je “vrchol v správny čas” a USA určite vyvrcholili proti neľútostnému a talentovanému Nemecku, aby získal miesto vo finále. “Toto bola naša najlepšia hra tak ďaleko,” striker Alex Morgan Povedal po utorok semifinále. “Hráli sme lepšie a lepšie na každú hru.Myslím, že ľudia boli na nás skôr kritickí, ale dnes sme dokázali, ako dobre môžeme byť. “Američania boli naozaj dosť dobrý na to, aby zničili tím na svete, ktorý je na prvom mieste, a aspoň Pre neutrálnych alebo amerických fanúšikov, bolo zábavné sledovať sa možno prvýkrát v turnaji. Mnohé z toho sa týka ženy, ktorá čelila kritike začiatku tohto majstrovstiev sveta: Ellisová, ktorá preukázala, že taktická myseľ je oveľa menej rigidná ako mnohí ľudia. Shifting Xs and Os

Volajte to 4-2-3-1 alebo ho nazývame 4-4-1-1, ale Ellis proti Nemecku bol mŕtvy geniálny. Počas celého turnaja, Ellis odišiel s 4-4-2, ktorý vyzeral ako nesústredený a nepoškodený pre svojich zamestnancov.Nezdálo sa, že je životaschopné pre posledné etapy turnaja, ale vyzeralo to, že USA by žili a zomreli v dôsledku formácie. Ellis však zdalo, že vidí všetko, čo kritici poukazovali a potom nejaké [Možno práve čakala na prekvapenie všetkých s novým systémom, alebo možno stredopoliar Carli Lloyd dal Ellisovi inú voľbu. “Carli skóroval niekoľko gólov a zdalo sa, že je to prirodzená fit”, povedal Ellis na otázku, či Ona sa držala na tejto formácii, ktorú USA využili minulý rok, ale šetrne. Svetový pohár žien: USA do finále po tom, čo Carli Lloyd vyzerá ako Nemecko Prečítajte si viac Lloyd naozaj potvrdil štvrťfinále proti Číne Že Ellis ju používala celkom zle, a nútiť Lloyda, aby bránil, bol frustráciou.

V priebehu fázy skupiny a kola 16, Ellis umiestnil Lloyd a Lauren Holiday ako tandem centrálne stredopoliarov, ktorí rozdeľujú útočiace a obranné povinnosti. To však viedlo k otvoreniu otvorov na stredisku a ťažkostiam pri hľadaní spoľahlivých ciest na spojenie tratí s ihriskami.Proti Číne Ellis nakoniec dal Lloydovi voľnú úlohu, aby zaútočil – a získala víťazku. V stredu sa objavil posledný strelový strelecký zápas, Ellis ešte viac oslobodil Lloyda. Povedala, že dovolenka a mladý Morgan Brian sa zavesili späť a odvrátili úsilie Nemecka ísť na cieľ. Lloyd sa potuloval okolo 18-yard box a Morgan bol jediný venovaný dopredu na poli, ale Ellis povedal Lloyd sa stal de facto útočník. “Nepovedal by som, že sme hrali s osamelým dopredu. Hrali sme s dvomi centrálnymi šiestimi, aby nás stabilizovali, “povedala Ellis, ktorá sa odvoláva na jej stredných hráčov. “Týmto spôsobom sme mohli dostať našich širokých hráčov a mohli by sme si dovoliť Carliho prepustiť.”

Frustrovanosť, ktorú Lloyd zažil v skupinových fázach, je hmatateľný.Hovoriť s reportérmi a odpovedať na útok, ktorý sa snažil dosiahnuť ciele, vyzeral ako posledná vec, ktorú Lloyd chcel urobiť.

Lloyd v utorok povedal, že sa stretla s Ellisom, V hre viac.

“[Ellis] bolo ako:” Nerozprávaj to. “Ako hráč by ste chceli mať vplyv, ale vedel som, že môj čas príde,” povedal Lloyd.

Holiday a Brian hrali Menej očarujúce, ale kľúčové úlohy voči Nemecku.Prebrali nemecké útoky a pôsobili ako dôležitý spojovací prvok pri presúvaní lopty cez stredné pole.

Pre Briana to nie je taká útočiaca práca, na ktorú je zvyknutá, ale ako najmladší hráč Skupina, ona zvýšila. “Nie je to pre ňu prirodzená úloha, ale vyzerá to prirodzene,” povedal Ellis. Pracuje na bokoch Brian a Christen Press sú talentovaní a pôsobiví hráči. Ale sú to hráči, ktorí poznajú centrum parku a cítia sa tam pohodlne. Preto nikdy nemal veľký zmysel, keď Ellis nútil ich hrať ako široký stredopoliar.

Ellis v utorok išiel so silou svojho tímu a použil hráčov, ktorí sa cítia dobre, keď pracujú pozdĺž okraja a pretiahli obranu.Megan Rapinoe a Tobin Heath hrali dobre v týchto širokých rolách, ale snáď Ellisovo najpôsobivejšie rozhodnutie nahradilo Kelley O’Hara za Heath. O’Hara, bývalý dopredu, bol upravený do ľavého zadu Pre olympijské hry v roku 2012 a už odvtedy hral. Ale Ellis, ktorý si nemusel vymeniť obranu železnej obruby, ktorá teraz prešla 513 minút bez uznania gólu, našla pre ňu iné miesto: široký záložník. Pozícia bola perfektná pre O’Haru, rýchleho hráča Ktorý má vždy druhý vietor. Bola nasmerovaná na to, aby prešla pozdĺž bokov a poskytla službu do krabice, na ktorú sa mohla úplne zamerať vo svojej novej úlohe v stredu.

“Myslel som si, že dnes sa rozhodne na základe náhrad, , A mám pravdu, “povedal veterán vpred Abby Wambach. “Povedal som to Kelleymu.Povedal som jej, že si myslím, že tento výsledok sa bude rozhodovať na podklade, a to buď od nemeckého trénerového personálu, alebo nášho. Mal som pravdu, pretože Kelley prišiel a urobil rozdiel. “

O’Hara sa snažil odvážne, skoro zúfalo snažiť sa dostať niečo na loptu. “Kelley bol plný pary,” povedal Lloyd, ktorý dostal asistenta. “Bolo to neuveriteľný cieľ so záväzkom na jej konci.” Úžasná slečna Celia Sasic bola hviezdou tohto turnaja.

Nie je dôvod, aby to napadlo, že by nebola. Prišla do Kanady s 42 gólmi v dvoch ročných obdobiach v Bundeslige a 57 medzinárodných gólov vo veku 26 rokov. Prišla do semifinále a bola prepojená so svojou tímovou kamarátkou Anjou Mittagovou na turnaj top-strelec.Bola to dominantná a istá. Ale to chýba – ach, to chýba. Sasic poslal pokutu široko, aj keď brankár Hope Solo hádal nesprávne. Bola to zbytočná šanca na to, aby sa dostala dopredu a Nemci sa zdalo, že sa zotavia. Ak počúvam Američanov, aby to povedali, nebolo to len to, že sa Sasic pokazil. “Robíš, čo môžeš,” povedal Solo. “Urobil som taktickú stolicu. Wambach si všimol to isté.

“Dúfam, že som zabral dostatok času, aby som dostal strelca, ktorý je veľmi dobrý v oboch smeroch, Aby sme o tom viac premýšľali, “povedal Wambach. “Je to veľmi ťažké urobiť penaltový kop, ak sa strážca stane, že?” Šťastie (alebo kontroverzné rozhodovanie)

Niet pochýb o tom, že Američania boli na tom najlepšie.Mali väčšiu držbu, lepšie posunuli loptu, mali nebezpečnejšie šance a prekonali Nemecko s dostatkom vľavo v nádrži. Ale treba povedať: Najväčšie rozhodnutia rozhodcov pravdepodobne prešli USA.

Prvýkrát sa stalo, keď Julie Johnston v strede späť nebral červenú kartu za vylúčenie Alexandry Poppovej. Ak hráč fauluje, aby zabránil inému hráčovi získať gól, môže to mať za následok vyslanie. Johnston získal žltú pozíciu a zostal na ihrisku. Nemecká trénerka Silvia Neidová bola opýtaná, či má Johnston dostať červenú kartu a jej odpoveď bola krátka: “Pravidlo hovorí áno, Dostanem červenú kartu. “Druhá chyba, ktorá sa udiala v USA, nastala, keď Annike Krahn vystúpila pred Morgan a priviedla ju na zem.Američania dostali pokutu, ale opakovanie ukázalo, že faul sa vyskytol mimo oblasť.

Ellis sa pýtali, či by zlé hovory poškodili víťazstvo svojho tímu, ale povedala, že si myslí, že USA vyzerajú ako víťazný tím. >

“Je to len časť hry, pokiaľ ide o úradníkov,” povedala. “Takže či už som na prijímacom konci alebo na druhom konci, nie je to niečo, čo komentujem alebo kritizujem. Myslel som, že sme boli v 18-tych rokoch veľmi dobrí. “

You may also like...