Swansea očakáva, že sa urýchlene rozhodne pri vymenovaní nástupcu Garryho Monka

Pep Clotet, asistent manažéra Monka a James Beattie, ktorý sa v lete prihlásil do tréningového personálu.Monk podpísal v júli iba trojročný kontrakt, keď vlani viedol Swansea do klubovej rekordnej osičky v Premier League v predchádzajúcej sezóne a jeho odchod spolu s Clotetom a Beattie bude stáť Swansea za kompenzáciu vo výške 3 milióny libier .

Swansea ešte nemôže potvrdiť, kto bude dočasne poverený tímom v City, ale je jasné, že Jenkins vážne zvážil požiadať Alan Curtis, ktorý je členom personálu zálohy, v jednom zápase, s predsedom istý, že Monk nástupca bude na mieste dlho pred návštevou West Ham United v nedeľu týždeň. Jenkins má vynikajúce výsledky – Roberto Martínez, Paulo Sousa, Brendan Rodgers , Michael Laudrup a Monk sú posledných päť manažérov menovaných na Liberty Stadium – a tí, ktorí sú blízko k nemu, hovoria, že bol zaplavený volaním od ľudí zaujímajúcich sa o miesto, ale má meno na vrchole svojho zoznamu.

Dennis Bergkamp, ​​Ajax No2, sa už dávno obdivoval ed, zatiaľ čo Gus Poyet, ktorý v súčasnosti riadi AEK Atény, bol v minulosti blízko k získaniu práce Swansea.Mark Warburton, manažér Rangers, vyhovuje šablonke Swansea, aj keď nedávno prisľúbil svoju budúcnosť škótskemu klubu v záujme Fulhamu. David Moyes sa zdá byť nepravdepodobné, a žiadna strana verí, že nie je horlivý. Monkovo ​​prepustenie predstavuje smutný koniec významnej kariéry Swansea, ktorá sa začala v roku 2004, keď sa stal členom klubu ako hráč. 36-ročný kapitán Swansea vo všetkých štyroch divíziách a zohral kľúčovú úlohu v udržiavaní klubu v Premier League, keď prevzal od Laudrup ako manažér vo februári v minulom roku. Swansea je klub-rekordné body keď minulú sezónu porazili Manchester United a Arsenal, zlepšili reputáciu Monka, ale ich forma po rozjasnení rozvinula tento pojem a po niekoľko mesiacov sa špekulovali o pozícii manažéra.V sobotu 3-0 porážka doma proti Leicester sa ukázala ako posledná slama pre dosku Swansea.

You may also like...