unibet-startpage

Strýkovou čaká ďalšie české derby: Ani pre divákov to nie je jednoduché

Je to v mnohom príjemná záležitosť: slovenské tenistky v hojnej miere ukazujú svoju kvalitu a vzhľadom k turnajovom žrebu je už teraz jasné, že aspoň jedna z nich v Prahe prejde do semifinále. Napriek tomu sú tenisová derby špecifická záležitosť.

“Ani pre divákov to nie je jednoduché,” hovorí Barbora Strýcová. “Ak fandia viac Lucke, alebo mne, na tom mi nejako nezáleží. Oproti včerajšku som cítila, že sa trochu držali skrátka. Ale nie snáď že by to nejako nebolo fér. Boli úžasní. ”

Vo Stromovke sa priazeň tribún delila pomerne rovným dielom; možná len v koncovke, keď Hradecká bojovala o udržanie sa v dueli, sa “hlas ľudu” zľahka priklonil na jej stranu. Strýcová ale svoju misiu dotiahla.

“Beriem to tak, že na druhej strane kurte stojí súperka.Nech je Češka, alebo nie je, ja chcem vyhrať, “líči vyhlásená bojovníčka. A tiež emotívny športovkyňa, čo párkrát potvrdila aj v 2. kole Prague Open. “U mňa to je asi normálne. Som emotívny, ale zatiaľ pozitívne, “líči. “Diváci ma vyburcujú k tomu, aby som sa skôr povzbudzovala, aj keď to nejde. Aby som sa naštartovala, aj keď napríklad mám pár zlých gemov. ”

Vo stredajšom programe mala byť pôvodne derby rovno dve, lenže Lucie Šafářová odstúpila z turnaja kvôli zhoršenému zdravotnému stavu, a tak Kristýna Plíšková postúpila bez boja. České strety budú pokračovať až o deň neskôr súbojom Strýcová vs.Siniaková.

“Je mladá a hladná, ja sa budem snažiť o odvetu,” pripomenula Strýcová, že na Prague Open pred dvoma rokmi krajanke podľahla. “Ide o to, aby som hrala, na čo mám. Bude to ťažké. Musím sa pripraviť a hrať zase o trochu lepšie ako dnes. ”

Aj preto si po dueli s Hradecka ešte dopriala tréningové údery. “Nehrali sme zrovna každý balón výmeny, tak som sa znovu chcela dostať do svojho rytmu. Mám to tak rada, “vysvetlila.

Kým Hradecká sa Siniakovou mali v stredu dvojitý program, neb je ešte čakala spoločná štvorhra, plány víťazky národného zápolení boli prozaickejšia. “Naje sa, pôjdem domov, budem odpočívať. Tiež mám 31 rokov a jej dvadsať.Musím poriadne nabrať sily, “usmiala sa Strýcová pred zrážkou s tenistkou z nastupujúcej českej generácie.

Ktoré z krajaniek sa v Stromovke bude fandiť hlasnejšie tentokrát?