unibet-startpage

Strachová sa s tohtoročnou sezónou rozlúčila ôsmym miestom v Aspene

Niektorí z usporiadateľov postávali pri trati v tričkách s krátkym rukávom. Nechýbali slnečné okuliare ani opaľovací krém. Finále Svetového pohára v americkom Aspene sprevádzali úplne jarné podmienky.

Napriek tomu organizátori dokázali pripraviť výbornú trať. Ostatne to už pred samotným závodom predvídala aj česká slalomárka Šárka Strachová.

“Verím, že v prvom kole bude určite skvele pripravená, navyše v noci mrzne.V tom druhom už je otázkou, ale vždy existuje nejaká chémia, ktorá sneh udrží a usporiadatelia sú tu veľmi skúsení. ”

A předzávodní prognóza sa slovenskej slalomářce potvrdila.

V prvom kole sa na svahu v Aspene predstavilo 25 lyžiarok, ktoré si účasť na finále Svetového pohára vyslúži vďaka hodnotenie danej disciplíny. Navyše všetko doplní juniorská majsterka sveta.

strachovať v oboch jazdách nerobila chyby a strážila si kritické pasáže trate. Lenže mäkká podložka českej reprezentantke príliš nesedí a za súbojom o medaily zaostala o viac ako sekundu.

O cenné kovy sa bojovalo inde.A to hneď medzi štyrmi pretekári.

Pred záverečnou jazdou slalomářské sezóny svietilo medzi vedúce Petrou Vlhová a štvrtú Veronika Velez-Zuzulová len 14 stotín.

Skúsená Velez Zuzulová predviedla tretí najrýchlejší výkon druhého kola, ale ani to nestačilo na stupne víťazov. Nakoniec Slovenka skončila štvrtá.

K radosti domácich priaznivcov uzavrela tohtoročnú fenomenálny sezónu Mikaela Shiffrinová druhým miestom, ktoré už včera slávila zisk premiérového veľkého krištáľového glóbusu za celkové víťazstvo v hodnotení všetkých disciplín.

Na strom pre víťazku slalomu, ktorý usporiadatelia vysádzajú všetkým Víťazkám od roku 2009, sa môže tešiť Petra Vlhová.Dvadsaťjedenročná Slovenka udržala pred druhou jazdou nervy na uzde, každým metrom navyšovala svoj náskok na Shiffrinovou a v cieli sa mohla radovať zo svojho druhého víťazstva vo Svetovom pohári.

strachovať a koniec kariéry?

Za Svetovým šampionátom urobila definitívnu bodku vo februári vo St. Moritz, keď došla piata. Ale sa Svetovým pohárom sa Šárka Strachová stále Nerozlúčila.

“Budúci sezóna je olympijská. A to je veľké lákadlo, “zverila sa v jednom z rozhovorov.

Češka takmer pred týždňom priznala, že o svojej ďalšej budúcnosti má jasno.Lenže oficiálny výrok českí lyžiarski priaznivci počujú až v najbližších hodinách či dňoch.

“Teraz sa chcem koncentrovať na posledné preteky sezóny a potom budem riešiť všetko ostatné,” povedala ešte pred záverečným súbojom v Aspene.

V obľúbenom stredisku skončila na ôsmom mieste. Bolo to posledné predstavenie najlepšie slovenskej lyžiarky vo Svetovom pohári? Alebo svoju bohatú kariéru pretiahne až do olympiády v Južnej Kórei?

Už čoskoro bude všetko jasné…