unibet-startpage

Stále sa učíme základy, hovorí futsal tango tréner

Miesto ponuky dvanáctinásobného českého šampióna zvolil slovenského futsalový kouč návrat do Tanga, ktoré sa po presune z Brna do Hodonína perie v najvyššej súťaži o záchranu.

“Chrudim by bolo oveľa jednoduchšie, ale je pre mňa ľahké, aby sa ubezpečil, že tréner ani hráči nemusia. Mám rád skutočnosť, že môžem zdvihnúť svoju myseľ a koncepčne pracovať na chvíľu trvať, “vysvetľuje Berky. “V Chrudimi bolo hotové mužstvo, ktoré funguje ako hodinky a chcú sa hneď výsledky.”

Zato v Hodoníne celok vzniká v pôrodných bolestiach.Vlastne je to zlúčenina troch rôznych prvkov: pozostatkov úspešného tímu z Brna, miestnych hráčov a slovenských reprezentantov, ktoré si Berky ako tréner národného tímu priviedol. “Povedali sme, že ťaháme lano. Nebudú existovať žiadne výnimky a žiadne skupiny. Chémia funguje, všetci bojujú za Tango Hodonín, “oceňuje Berky.

Zo začiatku sa rôznorodému súboru darilo nad očakávania, z úvodných siedmich partií prehral jedinú. Lenže nasledovala naopak séria siedmich duelov bez víťazstva, ktorá Tango zrazila na terajší desiatu priečku dvanásťčlennej súťaže.

“Pred sezónou bola cieľom záchrana.Začiatok bol výborný a možno sme v hlavách začali myslieť na niečo iné, čo asi bolo zle, “podotýka jeden z najskúsenejších hráčov Tomáš Buršík.

Ten pamätá brnenskej časy, v ktorých patrilo Tango medzi elitu a raz to dotiahlo až do finále ligy. Teraz klub prežíva reštart. “Preto je cieľom zachrániť, aj keď tím rozhodne má viac,” verí Buršík. “Zatiaľ nie sme v ňom veľmi dobrí, nie je to ako v posledných rokoch v Brne. Druhý štvorec je stále iný, “hovorí. Berks do tímu stále čerpajú pravú futsalovú DNA. “Stále sa učíme základy. V dobrých tímoch sú dokončení hráči a pracujú len na systémoch.Tu, okrem niekoľkých výnimiek, stále nemôže hrať futsal, “hovorí tréner. Ale klub práve nelituje záujem fanúšikov. “V derby s Helasom v Brne nebol žiadny záujem, tu je aspoň 300 ľudí a Sparta alebo Slávia boli plné,” hovorí Buršík.