Sparta vyhral ľad v Hradci a obhájil tretie miesto

Ihnacak sa pokúša bojovať proti Mountfieldu, za ktorý hral jednu sezónu rovnako ako ktorýkoľvek iný. “Aj ja hrám každú hru. Vždy sa snažím, čo to je. A keď tam padá, som rád. Na ľade máte náročnú prácu, techniku ​​a náhodu. Dnes sa to všetko zišlo, “povedal Ihnačák.

Sparta sa v úvode ubránila v úvode pri treste Ihnačák, ktorému dali domáci fanúšikovia opäť pocítiť nevôľu s jeho predsezónnom odchodom do Prahy. Prvý nebezpečný výstrel poslal Červený v 6. minúte. Hneď vzápätí sa Mountfield ujal vedenia, keď ďalší pokus Červeného, ​​skrytý medzi tieniacimi hráčmi, prepadol Novotnému za bránkovú čiaru.

Pražania vyrovnali v polovici úvodného dejstva z prvej nebezpečnej akcie.Pri Čápová vylúčení zamieril z pravého kruhu presne do protiľahlého horného rohu Rybárová bránky Gernát.

Vzápätí zahrozil bekhendovým pokusom Klimek. Domáci, odolali Jarouškovi a Deje a pokúsili sa dostať späť do vedenia. Jaruška ale zakončenie po objatí bránky nevyšlo a tiesnený Picard sa neprodral do šance.

Hneď po pauze mali možnosti Dragoun s Červeným, potom sa domáci opäť bránili v oslabení. Po ňom sa však Mountfield stretol niekoľkokrát. Novotný ale po prečíslení domácich vychytal navrátilcov z trestnej lavice Newtona, neuspel ani Daj a proti Bednářová úniku sparťanský gólman včas vystrčil hokejku.

“Jarda Bednář je výborný na nájazdy.Vedel som, že by bol pravdepodobne na svojej slučke a vytiahol ju zo zadnej strany do pasce. Myslel som, že nemám nič iné, než aby som ho udrel alebo ľahol, “povedal brankár Filip Novotný. Novotný 13. novembra v domácom zápase proti Hradci v úteku 2: 3 po dvoch góloch v 9. minúte. “Nedostal som s nimi prvý zápas. Ale cítil som sa celý týždeň dobre na tréningu, chcel som len vyhrať, “doplnil Novotný, ktorý medzi súboji s Hradcom odchytal za Spartu jediný zápas.

Sparta potom odolala pri Barinkově pobyte na trestnej lavici. Už mohol zasiahnuť Repie, ale jeho strela bola zameraná na Rybarovu pascu. Potom v ďalšej šanci, Řepík nemal presný výstrel a Mikuš bol prekonaný.Novotný vyhrážal Picardovi s Knotkou.

Tretí štvrťrok vyšiel Sparta. Po 73 sekundách narazil na pravý roh palice Ihnacak. O niekoľko sekúnd neskôr pomohol Rybárov postroj Uhrovovej rany. Hradec sa snažil vyhrať gól pražských hráčov, ale nemal šancu. V 50. minúte sa mu podarilo vyrovnať s Mikušovým trestom Jarůška, ale Novotný nezastrelil. Dragoun sa nepodarilo s plným počtom hráčov. Na druhej strane by mohol pomôcť Sparte Vranovej, ale stav sa nezmenil ani v krátkej domácej hre. “” Musíme ísť a naozaj vziať body. Je to vážne.Tabuľka prestávok a musíme chytiť šiestu, “povedal kapitán Hradec Jaroslav Bednar po štvrtej porážke posledných piatich zápasov. “Dnešnú hru som nehodnotil, pretože tím tam nechal všetko. Vedeli sme, že hráme proti abnormálne vysoko kvalitnému tímu, ktorý je teraz v strašnom chlade. Hra sme však nehrali, ako sme si predstavovali, “povedal Bednar.

You may also like...