Škoda: Po polovici sme sa v kabíne pohádali, o gól sme si koledovali

V nastavení si vzal loptu, položil ho na penaltový bodka a napálil k žrdi. Sebavedomý kanonier Slavie Milan Škoda vystrelil na poslednú chvíľu svojmu tímu v derby remízu 1: 1. Bod bral, na výkon domácich mal ale veľké výhrady. “Chceli sme hrať inak, lepšie. Ale nevyšlo nám to, “ľutoval Škoda.

Slavii sa proti Sparte nedarilo. Za deväťdesiat minút si pripísala len jednu strelu na bránku. “Prvý polčas nebol najhorší, ale napriek tomu sme sa v kabíne pohádali, vyjasnili sme si, ako by sme mali hrať. Ale lepšie to nebolo, “tvrdil Škoda.

” S druhým polčasom sme neboli spokojní. Myslím, že sme si o gól koledovali, “pokračoval kanonier pražského tímu.Dôvody sa mu nehľadali ľahko. “Ťažko povedať, prečo nám to nešlo. Sparta je dobrý tím, určite nám to neuľahčilo. Nie že by nás prekvapila, ale je jednoducho kvalitný, “doplnil Škoda.

Sám si proti fungujúce sparťanskej obrane moc nezahral. “V prvom polčase som tam mal nejaké balóny, v druhej polovici sme už nemali kvalitu v prechodovej fáze,” priznal.

A napriek tomu bol nakoniec za domáceho hrdinu. Po mylne nariadenej penalte na Ruslana Mingazova to bol totiž práve Škoda, kto vzal na seba zodpovednosť. “Bývam nervóznejší, teraz som si veril,” tvrdil.A skutočne, loptu poslal nechytateľne k žrdi. “Nakoniec sme za ten bod radi,” pripustil.

Tak ako tak, Slavia nevyužila šancu předskočit prvý Plzeň. Na tú aktuálne stráca jeden bod. “Samozrejme nás to mrzí, bohužiaľ,” zakončil Škoda.

Domáci: 90. Milan Škoda

Hostia: 81. V. Kadlec

Zostavy

Domáci: Pavlenko – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Ngadeu – Tecl (65. Mesanovic), Hušbauer (83. Van Buren), Barák, utratil (78. Mingazov) – Milan Škoda (C).

Hostia: Koubek – Karavajev, Mario Holek, Mareček, Hybš – V. Kadlec ( 89. Juliš), Vácha, Vrecko, Kona (90 + 1.Albiach) – Lafata (C) (75. Pulkrab), Josef Šural.