Senzačný odmena! Arbiter Suchánek septembra na dvacítkách, má blízko do NHL

Prvotriedna senzácia sa možno blíži. Čiarový rozhodca Libor Suchánek, ktorý sa v súčasnosti zúčastňuje majstrovstiev sveta juniorov, sa po šampionáte predstaví aj v American Hockey League.A odtiaľ už nie je ďaleko ani do najprestížnejšej súťaže sveta – NHL. “Dostal sa tak na úroveň kandidáta NHL a nie je vylúčené, že by sa mohol stať prvým českým rozhodcom v najuznávanejší svetovej súťaži,” uvádza sa vo vyhlásení Českého zväzu ľadového hokeja.

“Zaujal pri predsezónnom zámorskom kempu, rovnako ako pri prípravnom stretnutí Svetového pohára Slovensko – Rusko, “uviedol predseda komisie rozhodcov ČSLH Vladimír Šindler, kde si Suchánek urobil meno.

” Supervízor Al Kimmel, ktorý navštívil zápas v Prahe, ho odporučil na vyskúšanie v AHL. Dostal sa tak na úroveň kandidáta NHL a nie je vylúčené, že by sa mohol stať prvým českým rozhodcom v NHL.Pri rokovaniach so zámorskými partnermi a medzinárodné federáciou nám výrazne pomohol aj Pavol Halas, dlhoročný člen komisie rozhodcov IIHF, “dodal.

V zámorskej AHL bude Libor Suchánek pôsobiť na začiatku februára a rozhodovať by mal tri stretnutia. Slovenský arbiter nie je jediným arbitrom, ktorý na juniorskom MS upútal pozornosť. Šancu vyskúšať si AHL dostane aj čiarový rozhodca Sakari Suominen z Fínska.

Na majstrovstvách sveta hráčov do dvadsať rokov zastupujú Slovenskú republiky traja rozhodcovia, hlavný Jan hribik s Robinom Sirom a čiarový Libor Suchánek, čo je spolu so Švédskom a USA najväčší počet. Na turnaji sa zatiaľ predstavili v trinástich zápasoch, každý päťkrát.Jan hribik rozhodoval okrem iného stretnutia Kanada – Rusko, Švédsko – Fínsko alebo štvrťfinále Švédsko – Slovensko, Robin Šír štvrťfinále USA – Švajčiarsko a spolu s Jánom hribik zápase o udržanie Fínsko – Lotyšsko, Libor Suchánek zápas Slovensko – USA alebo štvrťfinále Švédsko – Slovensko.

Jan hribik, Libor Suchánek aj Robin Šír figurujú – spolu s Martinom Fraňa, Antonínom Jeřábkom, Jiřím Gebauer, Vítom Lederer a Miroslavom Lhotským – aj na širšej listine kandidátov nominácie pre majstrovstvá sveta 2017, ktoré sa bude hrať v Paríži a Kolíne nad Rýnom, Medzinárodná hokejová federácia IIHF vyberá rozhodca pre vrcholné udalosti na základe ratingu, vychádzajúceho z výkonov pri medzištátnych a medzinárodných zápasoch, pričom prihliada na ich dlhodobému hodnotenia v národných súťažiach.

You may also like...