Šejk Salman obvinil v parlamente, že používa futbalové peniaze na kampaň FIFA v roku 2009

Sheikh Salman bin Ebrahim al-Khalifa, favorit, ktorý nahradil Sepp Blatter za prezidenta FIFA, bol obvinený z použitia peňazí na rozvoj futbalu na financovanie predchádzajúcej volebnej kampane uprostred volaní v parlamente na naliehavé vyšetrovanie nového údajného ” . Prezident ázijskej futbalovej konfederácie, ktorého kampaň bola prenasledovaná tvrdo popretými obvineniami zo strany skupín zaoberajúcich sa ľudskými právami týkajúcimi sa pro-demokratického povstania v Bahrajne v roku 2011, čelí novým tvrdeniam, že v roku 2009 použil rozpočty na rozvoj športu financované FIFA na financovanie svojej neúspešnej kampane na miesto v výkonnom výbore FIFA. Podľa vyhlásenia v utorok v poslaneckej sneme poslankyňou Tory a reformnou kampaňou Fifa Damian Collins , uniknutý list, ktorý dostal denník Al-Bilad v Bahrajne, tvrdil, že Salman vynaložil viac ako 1,6 milióna libier na trpezlivo napadnutú kampaň, ktorú prehral dvom hlasom voči neskoršiemu zneužívanému Qatari Mohamedovi bin Hammamovi.Poslanec vyzval vládu, aby sa postavila proti akýmkoľvek ponukám futbalového združenia pre turnaje FIFA, ak sa Salman stane jeho prezidentom v piatok. Napríklad Blatter vydal knihu nazvanú Mission Football o svojom čase na FIFA. v liste sa uvádzajú, že niektoré z týchto prostriedkov pochádza z projektov rozvoja futbalu financovaných Fifou, najmä z cieľa 1, ktorý mal pomôcť pri financovaní nového hlavného sídla FA v Bahrajne a cieľa 3 zameraného na poskytovanie zariadení na rozvoj mládežníckeho a ženského futbalu. Tiež uviedol, že “po tom, čo Fifa požiadala FA Bahrajn o naliehavé informácie o zneužití finančných prostriedkov, Salman sa nezaoberal skôr ako začiatkom septembra 2009, kedy tieto tvrdenia poprel, avšak FA v Bahrajne nespochybnil obsah stratených dokumentov. “Keď Guardian predtým oslovil tím kampane Šejka Salmana, ktorý dôsledne odmietal žiadosti o rozhovor s ním počas svojej trojmesačnej kampane, ove z tvrdení Al Bilad, jeho londýnska právnická firma Schillings uviedla, že jeho kampaň za rok 2009 bola financovaná z vlastnej kapsy a tvrdenia boli úplne nepravdivé. “Obvinenia týkajúce sa financovania volebnej kampane šerifa Šejma Salmana v roku 2009 sú preukázateľne nepravdivé a boli vždy odmietnuté Sheikhom Salmanom.Zatiaľ čo Ministerstvo pre záležitosti športu a mládeže, ktoré financovalo BFA od svojho založenia, požiadalo o vysvetlenie výdavkov BFA v roku 2009, to nebolo úplne spojené s kampaňou Šejka Salmana, ktorá bola financovaná z vlastnej kapsy, “uviedla vyhlásenie.

“Falšovanosť týchto obvinení je preukázaná skutočnosťou, že neboli podniknuté žiadne ďalšie kroky.Keď však Sheikh Salman ohlásil svoju ponuku na predsedníctvo Fify, došlo proti nemu k misinformácii. “

Collinsova vyhlásenie, na ktoré sa vzťahuje parlamentné privilégium, zvýši tlak na Bahrajnu v čase, keď on sa prezentuje ako človek, ktorý môže zachrániť Fifu pred kolapsom.Prince Ali posiela transparentné hlasovacie boxy na prezidentské voľby v Fife Čítať ďalej

Organizácia bola zaradená do najhoršej krízy v jej 111-ročnej histórii v máji ministerstvo spravodlivosti USA zrušilo obžalobu z korupcie, prania špinavých peňazí a daňových únikov vo veľkom meradle a množstvo šéfov Fify bolo zatknutých švajčiarskou políciou v Zürichu. Ďalšia vlna zatknutí a aktualizovaná obžaloba, údajné návratky boli vyplatené v hodnote viac ako 200 miliónov dolárov nasledované v decembri, pričom celkový počet obžalovaných obžalovaných bol 27. Salman, bývalý podporovateľ Blattera a prezidenta Asijskej futbalovej konfederácie od roku 2013, patrí medzi dva f aby sa podarilo dosiahnuť úspech, dlho trvajúci prezident Fify, ktorý bol v decembri osem rokov zakázaný kvôli “nedobrovoľnej platbe” prezidentovi Uefa Michelovi Platiniho. Bahrajni sa zaviazali reformovať Fifu a priniesť jej Fifu až po “najvyššie morálne a etické normy”, ak bude zvolený za prezidenta.Jeho najbližším súťažiacim je generálny tajomník Uefa, Gianni Infantino, ktorý sa rozhodol postaviť, keď bol Platini pozastavený a neskôr zakázaný a verí, že jeho kampaň, ktorú získava, nadobudla dynamiku v posledných týždňoch. Ale kritici tvrdia, celé voľby sú chybné a dokonca navrhnuté reformy, o ktorých bude pred voľbami diskutovať 207 hlasujúcich členov FIFA, nebudú môcť priniesť morálnu zmenu v kultúre.

V čase udalostí uvedených v v petícii, bol Salman vedúcim FA Bahrajnu a hľadal miesto vo výkonnom výkonnom výbore Fify.Kampaň bola horca bojoval, s obvineniami z oboch strán kupovania hlasov a zastrašovania.

V petícii Collins, ktorý je spoluzakladateľom tlakové skupiny NewFifaNow existujú tiež podrobné tvrdenie, že tri dní pred Salman zvolenia do predsedníctva AFC v máji 2013 futbalová federácia Kirgizskej republiky požaduje podporu pre 53 projektov vo výške miliónov libier z olympijskej rady Ázie, ktoré sa hovorí, bolo na čele s “blízkym spolupracovníkom” z Salmanov. Zmeniť môžeme uveriť v…Said & amp; sprievodca urobil to FIFA piatich uchádzači Viac

To hovorí, že sa zdá, že “žiadny legitímny dôvod”, prečo FFKR by požiadať o hotovosť z OCA, ktorý je súčasťou Medzinárodného olympijského výboru, a nie Fifa.

ďalej “konštatuje FFKR priblížil k OCA znovu po AFC voľbách pýtať, kedy dostane platbu za svoje projekty, ktoré dávajú silné dôvody na podozrenie, že FFKR hlasovali pre Sheikh Salman, pretože verili, že by prijal významný finančný podpora OCA (vrátane toho, že úradníci OCA sa zdali stretávať s úradníkmi z FFKR počas hlasovania AFC v roku 2013); a je presvedčený, že sa jedná o čerstvé, peňažné pre hlasovanie ‘škandál, ktorý potrebuje naliehavú vyšetrovanie. “

hovorca Salman minulý týždeň oznámil Times, že,nedošlo k žiadnej návrhy, a žiadny vierohodný dôkaz vôbec,’ že Salman bola zapojená do akéhokoľvek údajného porušenia.Povedal, že Salman vyhral voľby v roku 2013 zosuvom a bol “jednoznačne ohromujúcim výberom členov AFC”. Vyhlásenie OCA, ktoré bolo uverejnené v utorok v noci, bolo: “OCA silne popiera tieto obvinenia, ktoré sú úplne bezpredmetné.”

Právnici konajúci za súperovho prezidentského kandidáta princa Ali bin al-Husseina sa presunuli, aby sa voľby v piatok odložili rozhodcovským súdom pre šport po tom, čo Fifa zablokovala svoju žiadosť o transparentné hlasovacie boxy.Jordánsky bývalý člen výkonného výboru FIFA vyjadril obavy, že jeho konkurenti vyvíjali neprimeraný tlak na 209 voličov, aby zaznamenali dôkaz o tom, že hlasovali určitým spôsobom.

Fifa reagovala zákazom mobilných telefónov z kabín, ale nesúhlasí so žiadosťou tábora Ali o nainštalovanie transparentných hlasovacích kabín, ktoré ponúkol.Cas uviedol, že sa o veciach rozhodne pred štvrtím ráno, keď Aliho právnici povedali, že veria, že sa rozhodnú, či odložia voľby až do rozhodnutia o priehľadných kabinách. Ostatní kandidáti vo voľbách sú Francúzsky bývalý exekutér Fifa Jérôme Champagne a juhoafrický politik sa stali podnikateľkou Tokio Sexwale. Ako výkonný výbor Fify sa zhromaždil v Zürichu pred zasadnutím správnej rady v stredu, Infantino zopakoval svoj názor, že je “teraz alebo nikdy” pre reformu “Myslím si, že kríza, ktorú v súčasnosti Fifa prechádza, je naozaj bezprecedentná a ak teraz neurobíme niečo o tom, aby sme obnovili obraz FIFA a povesť FIFA – a zvýšili vývoj futbalu na svete – potom nevidím žiadnu budúcnosť pre Fifu, “povedal pre BBC Sport. Ale Salman zasiahol späť tým, že vyhlásil, že Infantino je volebný sľub výrazne zvýšiť tok peňazí členským federáciám by krachoval Fifa do troch rokov, keď čelí deficitu vo výške 560 miliónov dolárov. Ďalším škandálom by mohla stáť FIFA World Cup, tvrdí FA Glenn Read more FIFA sedí na hotovostných rezervách vo výške 1,5 miliardy dolárov, ale voľná kríza minulého roka zaznamenali obrovské výdavky a mnohé sponzorské priestory zostali nezaplatené.Salman uviedol, že plán spoločnosti Infantino ponúkať každému z 209 federácií Fify vo výške najmenej 5 miliónov dolárov ročne na rozvojové programy je neudržateľný. “Myslím, že za tri roky budeme bankrovať [Fifa] – tak to je. Každý človek môže vidieť, že sa to nestane. Čísla sa vôbec nezhodujú, “povedal.

” Nie je na zvolenom prezidentovi, aby urobil takéto riskantné rozhodnutie, “povedal Bahrajnský kráľ Associated Press. “Aký druh demokracie a akú organizáciu má spravovať jeden človek?”

You may also like...