Roger Federer vyhral thriller proti Nickovi Kyrgiosovi, aby dosiahol finále Miami Open

Obdobie obnovy Rogera Federera sa v piatok večer skončilo ďalším vzrušujúcim obratom, keď na Miami Open, 7-6 (11-9), 6-7 (9-11) vyhral semifinále proti Nickovi Kyrgiosovi. , 7-6 (7-5).

Federer nedokázal previesť dva zápasové body v druhom set-breaker, ale o hodinu neskôr dokončil honosného, ​​nepredvídateľného Kyrgiosa.

< p> Keď Federer v poslednom bode zasiahol víťaza služby, Kyrgios nahnevane udrel svoju raketu trikrát proti tvrdému súdu. Federer trpezlivo čakal, kým sa neurobí Aussie, a potom triumfálne prehodil loptu do tribúny.Kyrgios potom odpálil svoju raketu, keď sa dav prehnal pred zdieľaním teplej unavenej výmeny s Federerom na sieti. Johanna Konta má duševnú silu, aby odhodlala Caroline Wozniacki v Miami | Kevin Mitchell. Prečítajte si viac

Federer si pri štvrťfinálovom víťazstve nad Tomášom Berdychom zachránil dva zápasové body. Teraz je vo finále v nedeľu proti Rafael Nadalovi, 13 rokov po svojom prvom kariérnom stretnutí, a to aj na Key Biscayne.

V sobotu sa bude konať ženská majsterka Miami Open, keď Caroline Wozniacki hrá Johanna Kontu.

Federer vyhral Key Biscayne v rokoch 2005 a 2006 a odvtedy nebol do finále.18-ročný majster Grand Slam však rastie vo veku 35 rokov.

Tento rok má 18-1, tento najlepší štart od roku 2006, vrátane titulov na Australian Open v januári a na Indian Wells dva týždne a vyhral 10 zápasov v rade. Žiadny z nich nebol viac trýznivý ako posledné víťazstvo.

V Federerovom rohu bol pevne dav s výtržníkmi a veľkopriestor Kyrgios zohral úlohu nepopulárneho spojlera skvelo.Zakaždým, keď vytiahol svoju frustráciu na svojej rakete, žartoval, obviňoval kód z dôvodu nadávky a pomalého hrania a sťažoval sa na fanúšikov, keď kričali počas zhromaždenia vo finálovom rozbočovači.

A potom bola tu Kyrgiosova high-wire hra, vrátane obrovských úderov, ktoré prinútili jeho súpera zahrať si oslňujúcu obranu.

Federer sa zhromaždil z rozpadu v prvom sete a prekonal dva nastavené body v prvom nerozhodnom zápase. istič. To poskytlo Federerovi jeho tretí zápasový bod, ktorý potreboval ako posledný.

Víťazstvo sa vrátilo Federerovi po tom, čo Kyrgios prekonal dva zápasové body, aby získal ich jediné ďalšie stretnutie v Madride v roku 2015.Tento zápas bol tiež trojnásobným osadníkom s tromi prerušovačmi kravaty.

Nadal bol taký horlivý, aby dosiahol finále Key Biscayne, že mu došli topánky. Keď prenasledoval strelu v druhej sérii semifinále, Nadal prišiel o pravú tenisku a bod. Rýchlo sa však opäť postavil na nohy a porazil nepostretého Fabio Fogniniho 6-1, 7-5.Roger Federer porazil Nicka Kyrgiosa, aby dosiahol finále Miami Open – ako sa to stalo Čítajte viac

Nadal je vo finále 0-4 Key Biscayne, prehra v rokoch 2005, 2008, 2011 a 2014. Hrá v turnaji trinástykrát, čím sa stal jeho najdlhším titulom sucha v každom prípade. “Víťazstvo by tu bolo niečo vynikajúce a dôležitý titul, ktorý som nevyhral,” povedal Nadal.

Dav skandoval Fogniniho krstné meno, aby sa pokúsil dostať Talianov po pomalom štarte a letieť. obuv urobila svoju prácu.Fognini zasiahla kvapku strely, ktorá spôsobila nefunkčnosť tenisky, zdĺhavo sa zasmiala, zatiaľ čo Nadal si vzal topánku do hry a potom si zahral lepšie.

Nadal povedal, že pri nedávnej tréningu stratil aj topánku, jedinýkrát, čo si pamätá. deje sa mu to. „Je to zvláštne,“ povedal. “Možno to musím zviazať silnejšie.”

You may also like...