unibet-startpage

Rana z prvej a víťazný gól! Ovečkin vyrovnal Jágrov rekord

Jaromír Jágr je najlepšie strieľajúcim Európanom v histórii NHL. Hovorí sa, že či ho niekto niekedy o toto prvenstvo môže pripraviť, je to Alexander Ovečkin. Na túto métu je ešte skoro, Rusi chýba cez 200 gólov, v jednom ale teraz českú legendu dokázal vyrovnať. V nočnom víťazstve 6: 5 v predĺžení proti Torontu strelil útočník Washingtonu už svoj devätnásty gól v nadstavenom čase a porovnal sa s Jágrom na čele tejto tabuľky.

Počkal si na prihrávku, tú dostal a potom zakončil ranou z prvej . Čakali by ste od neho snáď niečo iné? Ovečkin to takto vie a solídne percento z jeho 542 gólov v NHL strelil presne takto.Sebe a zaplnenej hale Verizon Center tým urobil veľkú radosť, naopak súpera z Kanady slušne umlčal, Toronto prehralo po piatich vyhratých bitkách.

Maple Leafs sa v posledných dňoch darí, ale mladý tím ešte vie kopiť chyby. V hlavnom meste viedol 4: 2 a 5: 4 a napriek tomu prehral. “Bol to zábavný zápas, ja mám hlavne radosť, že keď sa dostali v tretej časti do vedenia, nenechali sme ich stretnutie dotiahnuť a sami nakoniec vyhrali,” rozprával po zápase pre NHL.com strelec rozhodujúce bránky.

Psychickú silu ukázal Washington už v prvej tretine. Hviezdny gólman Braden Holtby totiž nemal zrovna svoj deň a musel po troch góloch čoskoro vystriedať. Capitals sa nezložili.Trénera Barryho Trotz určite tiež potešilo, že na šiestich góloch sa podieľalo šesť rôznych strelcov.

“Dnes to bol ten deň, keď máte pocit, že každá strela skončí v sieti. Ale ukázali sme odolnosť a predviedli sme pekný comeback, “mlaskal si spokojne tréner.

A ako je to vlastne s Ovečkinom a štatistikou gólov v predĺžení? Tento rok strelil už druhú a nebude to trvať dlho, než sa kapitán Capitals v tejto štatistike osamostatní. Jágr ho už nedoženie. Nastavený čas hraný formátom 3 na 3 nie je stavaný pre veterána, ktorý využíva vo svojom veku predovšetkým skúseností a hernej inteligencie.

Gól v predĺžení strelil naposledy v sezóne 2014/15 v drese New Jersey, za Floridu sa ešte netrafil ani raz.Ovečkin odvtedy skóroval v tejto hernej situácii štyrikrát.

Domáci: 01: 14. Williams, 16:00. Oshie, 42:20. Kuznecov, 43:39. Orlov, 53:55. Carlson, 60:22. Ovečkin

Hostia: 06:39. Kadri, 11:44. Co. Brown, 18:06. F. Gauthier, 33:33. Komarov, 51:08. Marner

Zostavy

Domáci: Holtby (20. Grubauer) – Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Chorney, Orpik (A) – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuznecov, Ma. Johansson – Burakovsky, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik.

Hostia: Andersen (Bibeau) – N. Zajcev, RIELLO (A), C. Carrick, Gardiner, R. Polák, Hunwicka (A) – W. Nylander, Kadri, Komarov (A) – Co.Brown, Matthews, Hyman – Marner, Bozak, J. van Riemsdyk – Sošnikov, F. Gauthier, M. Martin.