Profesionálna squashová asociácia optimistická po najnovšej olympijskej snub

Profesionálna squashová asociácia vydala pozitívne hodnotenie svojej budúcnosti napriek najnovšiemu športovému olympijskému snubu.

Squash zmeškal na zaradenie do hier Tokio 2020 v stredu, keď Medzinárodný olympijský výbor hlasoval za päť nové športy v programe.Je to najnovšie v sérii knock-backs pre úrady a hráčov raketového športu, ktorí dlho bojovali za olympijský status. Hráči golfu sa nestarajú, ale olympijské hry znamenali všetko pre nás squash hráčov. Čítajte viac

“Zistiť, že tento sen bol opäť odobratý z našich hráčov, je sklamaním pre všetkých zúčastnených, ale nie neočakávaným.V priebehu posledného desaťročia sme sa zaoberali všetkými obavami, ktoré IOC predložila a výsledkom je, že šport je v najsilnejšom postavení vôbec.

“Prešli sme do rozvíjajúceho sa globálneho športu, ktorý je teraz vysielané v takmer 100 krajinách po celom svete a zatiaľ v minulom roku zaznamenali nárast výnosov hráčov o viac ako 20%.

“Máme jeden z najčistejších záznamov o drogách profesionálneho športu vo svete a sú šport, ktorý sa hrá vo viac ako 180 krajinách a ponúka skutočne globálnu stopu. Okrem toho, že nedávne zlepšenia v technológii vysielania, technike videozáznamov, vývoji sklenených súdov a ďalšieho športu priniesli nový šport rozmer.To sú všetky prvky, na ktoré sa všetci športovia môžu cítiť naozaj hrdý a my sme posilnení krokmi, ktoré pokračujeme, a sme odhodlaní pokračovať v tejto ceste bez ohľadu na olympijské hry. “

Squash stratil na golf a rugby union sedem v hlasovaní pre rok 2016 a zápas do roku 2020, kedy bol bojový šport nútený znova podať. V tomto najnovšom volebnom lístku ho porazili baseball / softball, karate, skateboarding, športové lezenie a surfovanie.

Dick Pound, bývalý viceprezident MOV, povedal, že bol “veľmi sklamaný” pretože “spĺňa všetko, čo by sme chceli v olympijskom športe”.

You may also like...