Prečo Baník nezvláda začiatky? Možno je to nervozita, premieta kouč Kučera

Góly, ktorými je súperovi zasypávajú, futbalistu Baníka nepoloží. Aspoň nie na domácom ihrisku. To, že nepoľaví ani za nepriaznivého stavu a sú schopní stratu dotiahnuť, svedčí o tom, že nejaká sila v mužstve je.

Ale je nutné stále prehrávať?

Veď Ostravskí z deviatich ligových duelov viedli len v Brne (3: 1) a Jihlave (1: 2). Naproti tomu dostali štyri góly do šiestej minúty a osem počas úvodnej polhodiny.

Prečo Baník pri bránení zlyháva v úvodných minútach, hráči ani tréner netuší. “Možno je v tom nadmiera snahy, nervozita.Každý hráč má hlavu nastavenú inak, “premieta ostravský tréner Radim Kučera.

” Neviem, v čom to je, “dodal stopér Martin Šindelář. “V ostatných zápasoch tímy stopercentnú šance zahadzujú, ale u nás je z toho hneď bránka. Samozrejme to je o nás, o hráčoch, že nesmieme protivníkov púšťať do šancí, ale oni si vypracujú tri a dajú dva góly. To je potom ťažké. ”

A náročné to je aj pre obranu, ktorú Šindelář čoby stopér a najskúsenejší hráč diriguje.

” Je to zložité, ale nesmieme to vzdávať, musíme do toho stále šliapať, “upozornil Martin Šindelář. “Rozhodne sa nemôžeme pozerať na to, kto z nás pri gólu chyboval. Sme tam od toho všetci, a či je to útočník, alebo obranca, musíme pomôcť.Ale skôr ide o to, dostať hlavy hore, keď prehrávame. ”

Rovnaké to bolo aj v nedeľu sa Zlínom. “Stále sme pred sebou mali sedemdesiat minút hry. A znovu sa ukázalo sa, že keď nepoľavíme, tak máme šancu stav otočiť, aj keď sme znovu len vyrovnali, “povedal Šindelář.

Odolnosť a mentálnu silu Baníka oceňuje aj zlínsky tréner Bohumil Páník, ktorý v klube osem a pol roka pracoval. “Tí chlapci nezloží zbrane, nič nevypustí,” povedal.

Lenže čo z toho, keď chýbajú výsledky. “Tlak na nás bude väčší a väčší,” uvedomuje si tréner Kučera. “Už musíme začať zápasy zvládať, aby sme sa dostali z najhoršieho. Ak sa nám to nepodarí, bude to len horšie.Ale na hráčoch je vidieť, že to dokážu. ”

Kouč upozornil, že zatiaľ žiadny zo súperov Baník vyložene neprešiel. “Len v Plzni sme boli jasne horší,” pripomenul prehru 0: 3, hoci tam Baník inkasoval až v posledných 30 minútach. “Nie sme v hernej kríze, ale vo výsledkovej, čo je mnohokrát horšie. Keď hráte zle a zvíťazíte 1: 0, tak sú všetci spokojní. V našej situácii bod sa Zlínom nič nerieši. ”

Liga má teraz dvojtýždňovej prestávku. Po nej Baník v piatok 13. októbra od 20.15 nastúpia v Prahe proti Bohemians 1905. “Mám v hlave, ako pauzu využiť,” povedal Radim Kučera.Chýbať mu ale budú mládežničtí reprezentanti Denis Granečný, Jakub Pokorný a Ondřej Šašinka.

Tréner na utorok a stredu naplánoval futbalistom fyzickej testy. “S hráčmi hovoríme, v tréningoch skúšame všetko možné, aby sme už vyhrali,” uviedol Kučera.

“Tréneri, hráči, všetci sa snažíme niečo zmeniť, nech je to rozcvička, štýl tréningu, proste človek hľadá, kde sa stala chyba, “podotkol Martin Šindelář.

You may also like...