unibet-startpage

Potvrdí Beksa v Jindřichovom Hradci štart snov? Chce desiatou výhru v rade

Že sa to podarí, verí aj stávkové kancelárie. Na triumf Pardubíc v základnej hracej dobe v Jindřichovom Hradci boli v utorok vypísané kurzy medzi 1,36 a 1,41 ku jednej, zatiaľ čo na domácej Lions sa pohybovali od 2,75 do 2,88 ku jednej.

Niet divu, že je pardubická Beksa v konfrontácii s juhočeským celkom vnímaná ako favorit – od úvodu ligového ročníka vybojovala už deväť víťazstiev a ani raz neprehrala. V Jindřichovom Hradci môže teda skvostnú bilancii príjemne zaokrúhliť. Avšak pozor – bola by chyba Jindřichohradecké Lions rovno odpisovať.Na vlastnej palubovke totiž na Pardubice vedia, v minulej sezóne ich dokázali premôcť dokonca v oboch tu konaných dueloch!

Jindřichův Hradec navyše momentálne hrá viac ako solídne, doma porazil pražský USK, vonku Brno i naposledy Ostravu a medzitým padol iba s obhajcami majstrovského titulu z Nymburku.

“Pre mňa výsledok z Ostravy (výhra Lions 69:64) nie je až takým prekvapením,” hovorí tréner Beks Dušan Bohunický. Útočná sila soka podľa neho bola výrazná ešte pred nedávnym príchodom americkej posily Brison Whitea.

“Jindřichův Hradec dával viac ako 83 bodov na zápas, a to jeho tímu dáva dostatok sebavedomia, aby šiel do každého zápasu s tým, že môže vyhrať.V Ostrave navyše Lions potvrdili, že dokážu aj kvalitne brániť, “pokračuje Bohunický.

Protivník Beks je teraz na ôsmom mieste so štyrmi víťazstvami a šiestimi porážkami. “Pre mňa je ich postavenie v tabuľke na play-off pozíciách reálnym obrazom sily tímu, v ktorom sú tri zahraničné opory a skúsení českí hráči Zuzák, Novák či Vošlajer,” pokračuje Bohunický.

Jasne najvyššie bodové priemery majú v družstve Lions Američania Donald Robinson (20,8) a Lamb Autrey (18). “Jindřichův Hradec má taký americký štýl, kedy je hra tímu postavená veľa na jednom či dvoch hráčoch, okolo ktorých sa všetko točí.Ale samozrejme, že nevyhnutnou súčasťou sú aj ostatní hráči, ktorí tiež majú svoju kvalitu, “konštatuje tréner Pardubíc, ktorý tentoraz bude mať k dispozícii kompletný súpisku hráčov.