Podľa Vávru dodá Příbrami prvý výhra v sezóne ohromnú motiváciu

Útočník Stanislav Vávra je presvedčený, že prvý výhra v ligovej sezóne dodá Příbrami ohromnú motiváciu do ďalšej práce. Středočeši v stretnutí 9. kola zdolali po obrate favorizovanou Mladú Boleslav doma 2: 1 a v najvyššej súťaži zvíťazili po 10 zápasoch.

“Dnešné výhra je pre nás skutočným sviatkom, ale tie tri body sme si zaslúžili. Dá nám to ohromnú motiváciu do ďalšieho týždňa. Je tu skvelá kabína. Tahle výhra môže byť veľa dôležitá nielen kvôli výsledku, ale aj kvôli hre,” povedal v nahrávke pre médiá Vávra.

Stretnutie v 76. minúte rozhodol víťaznú bránkou. Prešiel medzi dvoma obrancami súpera a vyslal strelu, ktorá s tečom zapadla za gólmana Petra Mikulce. “Už predtým v stretnutí som mal niekoľko možností, bohužiaľ som ich riešil zbytočne zložito a tréner (Pavel Horváth) mi to aj vyčítal. Tu som rýchlo strieľal a možno s tečom to tam zapadlo. Bola to veľká eufória, už sme moc potrebovali vyhrať, “uviedol Vávra.

Potešilo ho, že Příbram dokázala 22 Bet zápase po prestávke otočiť. “Už od začiatku sme dnes boli lepší a aj po tej inkasovanom góle sme si verili. Tréner urobil v kabíne poriadny humbuk, že ten zápas nemôžeme stratiť a prichádzali ďalšie šance aj góly,” pochvaľoval si Vávra.

Dvadsaťsedemročný útočník, ktorý prišiel do Příbrami pred sezónou, si pripísal druhú bránku v ligovej sezóne. Predtým pôsobil okrem iného aj v druholigovom Sokolove, kde ho v minulosti viedol Horváth. “Tu v Příbrami som pookrial. Som zdravý a kouč vie, čo odo mňa čakať. Maká a znovu si užívam, že hrám prvú ligu,” povedal Vávra.

“Vedel som, kde sú jeho možnosti a prednosti. Pracuje tu spoľahlivo, ale potrebuje riešiť niektoré situácie jednoduchšie, nevymýšľať. Aj dnes som ho musel niekoľkokrát hlasno okríknuť,” uviedol Horváth.

You may also like...