Nevzdá sa, nie. Ledecká je obojživelník s dušou bojovníka

V piatok ráno stráca energiu a tréneri žiadajú prestávku. V českom obojživelníku bola bezprecedentná požiadavka. Z posledného tréningu pred sobotňajším zjazdom sa odhlási.

Tréner Tomáš Bank ju ešte v piatok nabáda, aby v sobotu vôbec neštartovali. Že ešte nie je stopercentne v poriadku a nech sa radšej pripraví na nedeľné super G.

Ráno už ale Ledecká hlási, že je v pohode. Tím dostane voľnú ruku. Sama sa má rozhodnúť, či do zjazdu nastúpi, alebo nie.

Pred štartom sa napchá žemľami, syry, vypije liter coly a zje skoro celú tabuľku čokolády. Ak chcete mať dosť energie na jednom z najtvrdších kongresov vo Svetovom pohári žien. “Bol som taký v rozpakoch, že som sa sotva na začiatku,” pripúšťa. Ale to klesne na 13.miesto, najlepšie výsledky vašej krátkej lyžiarskej kariéry. V nedeľu sa 19. miesto bude rovnať jeho najvyššiemu výsledku v Super Bowl Slalomu. Tento príbeh ukazuje, ako obrovská je Ledecká bojovník. “Nikdy sa nevzdáva, nikdy sa nezhorí,” hovorí tréner Tomáš Bank. “Ak ju niečo zradila, ani nepripúšťa, že ju prestane trénovať. To je vlastnosť, ktorá ju robí takou veľkou a nebezpečnou pre ňu. “Áno, hranica medzi prechodom na drobné zranenie a ešte väčší zdravotný problém je veľmi malá. “Samozrejme, nechcem nič zakázať, ale zakážu jej dvadsiatú jazdu v tréningu. Ale stále musím strhnúť tyče z kopca, pretože ona by zase ísť, “banka sa usmeje. Ledecká to má v hlave.Pokiaľ je to trochu spôsob, ako pracovať, ide z kopca.

“Tréneri snowboardu sú vystrašení. Poukazujú na to a hovoria: Batéria je prázdna, batéria je nedostatočná. Trebárs talianskej snowboardové tímy majú regeneráciu vychytanú, ale Ester skončí na snowboarde a vrhne sa na lyže, “hovorí Bank.

Aj hviezda lyžiarskeho sveta Lindsey Vonnová obdivuje:” Vôbec nechápem, ako to môže dávať. Som rád, že môžem lyžovať. ”

Ale Ledecká to zvládne. Na snowboarde vedie majstrovstvá sveta a je tiež majstrom sveta. K vrcholu absolútneho sveta sa tiež pomaly približuje lyžovanie. “A takto sa mi to páči, krôčik po krôčiku,” hovorí sama.

Možno aj preto sa dohovorila na spolupráci s Ondrejom banka, bratom svojho trénera Tomáša a ešte v minulej sezóne aktívnom lyžiarom.Lyžiar má tiež obrovskú dušu bojovníka. “Sú to všetko,” hovoria o nich starší súrodenci bánk.

Oba sú bohmi, obaja milujú rýchlosť a obaja žijú vo vojne lyžovania. Pre video trávia spolu hodiny a diskutujú o najmenších detailoch. Len banka môže dať jej vzhľad konkurenta. “Vysvetlil veľa vecí a skutočne mi veľmi pomohol. Je v poriadku, má stále dobrú náladu a som rád, že je tu, “hovorí Ledecká. Už klepla na brány prvých desiatok seriálov.

A Tomas Bank cíti: “Jednoducho vyhrajte.”

You may also like...