unibet-startpage

Nemci z biatlonového relé stále dominujú, Čechovia boli bez Koukalu trápení

Laura Dahlmaier už držala lyžice v ruke a objala svojich kolegov. Aj v treťom ženskom štatistickom preteku bola nemecká reprezentácia. Pred majstrovstvami sveta, vládcovia tejto sezóny potvrdili, že budú najhoršími zlatými profesionálmi. A to bolo suverénne víťazstvo. Už v druhej časti sa Hammerschmidt podarilo postaviť sám za hlavu celého preteku. A odvtedy Nemci nikdy nikoho neopustili. Hoci mali obrovské nádeje pre svojich súperov. Koniec koncov, Laura Dahlmaierová, vodca Svetového pohára, sa musel päťkrát nabiť!Napriek tomu nemeckej kvarteto skvele bežalo a v cieli sa radovalo s takmer polminútovým náskokom.

Na druhom mieste došla francúzska štafeta v zložení Chevalierová, Braisazová, Bescondová a Dorinová-Habertová, pred Talianka, ktoré skvelým výkonom vytiahla Dorothea Wiererová z piate miesto až k víťazom.

Česká štafeta prešla veľkou zmenou pred nedeľným pretekom. Bez Gabriel Koukal, ktorý sa chystá na svoje majstrovstvá sveta, dal iným pretekárom šancu. Na prvom úseku treba Lucie Charvátová, ktorá stále bojuje o účasť v štafete na blížiacom sa svetovom šampionáte.

Lenže Češka nenadchla.Aj napriek tomu, že svoj úsek ubehla vo štvrtom najrýchlejšom čase, na strelnici sa trápila a ako jediná na prvom úseku zamierila na trestné kolo. “Som prekvapený, že môžem bežať tak rýchlo. Neviem, čo sa stalo na střelnici, “povedala Charvátová v rozhovore pre Českú televíziu.

Aj tohtoročná debutantka Lea Johanides sa na strelnici necítila dobre, nieto ešte beží. Dvadsaťsedemročná Češka preberala od Charvátovej pomyselný kolík na šestnástom mieste, lenže počas svojej porcie šiestich kilometra sa prepadla až na 21. miesto.

Kto naopak nesklamal, boli obe stálica českej zostavy Eva Puskarčíková a Veronika Vítková.Prvá menovaná rýchlo pálila a ani bežecky za elitnými pretekárkami nezaostávala a českú štafetu vyniesla na priebežné devätnástej miesto.

Veronika Vítková sa stala jediným bezchybným českým strelcom v poslednej sekcii. Slovenská finišmanka svojím skvelým výkonom preskočila štafety Kanady, Bulharska a Číny a do cieľa dorazila na šestnástej priečke.