unibet-startpage

Nechaj ma ísť inde. Legendárny Iginla chce svoju kariéru skončiť šťastným koncom

Bolo to rok 2014 a obávaný kanonik práve vynechal z vyradenia z prevádzky príliš skoro. Ani s Bostonom nedosiahol na Stanley Cup.

“Bolo by úžasné, keby sme pre neho vyhrali,” priali si jeho vtedajší spoluhráči.

Nestalo sa tak.

Ani Bruins nesplnili trofejami a medailami ověnčenému veteránovi “posledné želanie”. Iginla túžila po jednom, aby konečne dostala štítok so svojim menom na trblietavý pohár.

Mohlo by tam stáť Jarome Arthur-Leigh Adekunle Tig Junior Elvis Iginla, ale rytec by pravdepodobne zvolil onú kratšie variantu, pod akou pozná vyhláseného srdciarov, ktorého korene vedú do Nigérie, každý hokejový fanúšik.

Iginla hľadala nové angažovanie.Kde by to konečne mohlo vyjsť?

Rozhodol sa po dvoch nevydarených stávkach na tradičné favoritov zvoliť inú stratégiu. Chcel byť pri narodení šampiónov. Hľadal teda nádejný tím, ktorý by mohol napodobniť cestu Pittsburghu či Chicaga.

“Táto partia mieri medzi elitu, má nekonečný potenciál,” veril Iginla, keď v Colorade podpisoval lukratívnu trojročnú zmluvu. “Pozrite sa na Penguins a Blackhawks, ako rýchlo získali Stanley Cup.”

Nechal sa presvedčiť naozaj impozantný premiérovú sezónou na poste hlavného trénera v podaní Patricka Roya, kvitoval aj prítomnosť talentovaných borcov Gabriel Landeskog, Nathan MacKinnon či Matta Duchenea.

Lenže realita bola k Iginla krutá, z Avalanche žiadni šampióni nevyrástli.Za jeho pôsobenia ani raz nepostúpili do play-off, prišli o kouča Roya.

A teraz?

Colorado je beznádejne posledný, dokonca aj márna Arizona má o desať bodov viac ako kedysi dominantné klub s lavínou v znamení. Iginla spoluhráči hrajú už len o čo najväčšiu šancu na zisk Nolana Patricka, predpokladané jedničky tohtoročného draftu.

A to nie je nič, čo by Iginla zrovna motivovalo. Končí mu onen trojročný kontakt na 16 miliónov dolárov, do dlhodobých plánov Avalanche nepatrí. Na jeho výkonnosti je istá nechuť poznať, prežíva najhoršie sezónu, bodoval len dvanásťkrát.

Vidina Stanley Cupu je s Coloradom v nedohľadne.

Iginla, majiteľ olympijského zlata i Hartovej trofeje pre najužitočnejšieho hokejistu NHL chce odísť.Vo veku 36 rokov si dobre uvedomuje, že nemal veľa času na to, aby zvíťazil v “hokejovom hre.”

“Rád by som zmenil termín prevodu. Chcel by som hrať v play-off a dúfam, že si túto príležitosť. Toto sú tie najlepšie zápasy, nikto iný, čo máte radi a máte šancu vyhrať Stanley Cup. Nie, nevzdal som sa môjho sna o víťazstvo, “povedal pred stredajším zápasom s Los Angeles.

Pri odchode vidia výhody pre Avalanche.

oživenie kádra. Hral som hokej dosť dlho, aby som vedel, ako to funguje.Za starších hráčov, s ktorými už nepočítajú, teraz môžu získať voľby v drafte, prípadne iné protihodnoty. ”

Generálny manažér Joe Sakic musí káder čiastočne prebudovať, vhodne doplniť. A Iginla sa o ňu jednoducho nestará a nechce to.

Jeho výmena by bola prínosom pre obe strany. “Som pripravený odísť,” hovorí dlhoročný kapitán Calgary Flames s tým, že rád odvolá klauzulu o nevyměnitelnosti.

Otázkou ostáva, či o neho bude niekto stáť. Hra nefunguje, je to drahé, preťahuje ho štyridsať. “Bavilo ma to v Colorade, je tu veľa skvelých mladých hokejistov a tím má pred nimi jasnú budúcnosť.Môj čas v lige je obmedzený, “vie.

Nehrali veľa rokov v Avalanche? “Neľutujem, že keď som videl veľa pozitívnych,” nezáleží na tom “ako keby”. Len pred tromi rokmi vsadil na zlú kartu. Možno bude tentoraz mať viac šťastia a Sakic ho nahradí správnym tímom.

Jeho čakanie na Stanley Cup je dlhšie ako jeho nekonečné meno.