unibet-startpage

Nashville zvíťazil na ľade Anaheimu a je krok od finále Stanley Cupu

Hokejisti Nashvillu zažívajú historickú sezónu. V poradí len osemnástom ročníku NHL v mladej histórii klubu, v ktorej sa desaťkrát prebojovali do play-off, sú prvýkrát vo finále Západnej konferencie a po sobotňajšom triumfe 3: 1 v Anaheime navyše len krok od senzačný účasti vo finále Stanley Cupu. Postup môžu spečatiť v pondelok na domácom ľade, pokiaľ ako prvý v sérii dokážu zvíťaziť v dvoch nadväzujúcich dueloch. Doteraz sa obaja finalisti vo výhrach pravidelne striedali.

Predators v sobotu slávili úspech, hoci im vinou zranenia chýbal elitný center Ryan Johansen a tiež kapitán Mike Fisher. Absencia sa však v pokročilej fáze play-off už nevyhli ani na strane Ducks.Tí nastúpili bez kanoniera Rickard Rakella, skúseného Patricka Eaves a navyše po prvej tretine stratili aj brankára Johna Gibsona.

Ako prvý v piatom dueli skórovali hosťujúci Ducks. Na otvárací gól sa čakalo až do 33. minúty. Z medzikružia tvrdo pálil obranca Brandon Montour, ktorého pokus Pekka Rinne vykopol betónom a prichádzajúcou Chris Wagner už tak nemal zložitú pozíciu.

Nashville však vrátila do hry využitá presilovka zo záveru druhej dvadsaťminútovke. Cez PK Subbana a Colton Sissonse sa puk dostal až pred bránu Jonathana Berniera, ktorý od druhej hracej časti nahradil zraneného Gibsona, a neobsadený Colin Wilson ho bekhendom dokázal odrazom o tyč prekonať.

V tretej tretine sa oba tímy striedali vo veľkých šanciach. Rozhodnutie priniesla až 52. minúta.Skvelé napádanie v útočnom pásme v podaní Mattiasa Ekholma pripravilo streleckú pozíciu v ľavom kruhu pre Filipa Forsberga. Jeho pokus dokázal Bernier len vyraziť, čo potrestal na dorážku číhajú Pontus Aberg. 23-ročný Švéd, ktorý tento rok v základnej časti odohral len 15 zápasov a väčšinu sezóny pôsobil na farme, vo svojom deviatom štarte v play-off oslávil premiérový gól.

Anaheim, v zostave s českým nováčikom Ondrejom Kaša (8: 44, +/-: 0), sa v závere pokúsil o hru bez brankára, čo Nashville zužitkoval v poistku z hokejky Austina Watsona. Následná šarvátka medzi Corey Perrym a Vernonenm Fiddler už na výsledku nič nezmenila.