Náš cieľ? Byť tretí od konca, želá si ústecký kapitán

“Sme tam namočení už pár kôl a už je jasné, že hráme o záchranu. Takže proste musíme skončiť tretí od konca. Teraz už je jedno, či budeme desiata či štrnásta, jednoducho nesmieme byť posledný alebo predposledný, “pragmaticky hodnotí Ústecku situáciu kapitán Ján Martykán.

Po trinástich kolách pätnástej miesto, len 7 bodov a už štvorbodové manko na štrnásty Most . To sú následky piatkového krachu s Frýdku-Místku.

“Bohužiaľ nás to vracia tam, kde sme boli pred zmenou trénera. Je to škoda, domáce zápasy musíme zvládať. Pod novým koučom sme k tomu mali nakročené, keby sme aspoň vyhrávali doma a pokúsili sa niečo priviezť z vonku, je to riešenie. Teraz sme zase padli tam, kde sme boli pred troma týždňami, “štve kapitána.Keby Ústí dobre rozohraný duel dotiahlo k výhre, stiahlo stratu na Frýdek na 4 body. Takto mu jeho súper naopak utiekol o desať.

“Mohli sme sa dotiahnuť na viac súperov a dostať ich aspoň pod nejaký malý tlak. Takto stále hrozí, že na chvoste druholigovej tabuľky to bude o troch, alebo nedajbože dokonca len o dvoch mančaft, “obáva sa Martykán.

V kabíne si kapitán po poslednej porážke slovo nevzal, prejavov už vraj bolo dosť. “Ja nevezmem hodinky a nevrátim čas o dve hodiny naspäť. Každý si to musí uvedomiť sám. My si len stále rozprávame, ale musíme to previesť na ihrisko. Po zápase sú príhovory k ničomu, už sme si toho napovedali až až. “

Ústí a záchrana, prečo vlastne?V posledných rokoch sa ho týkali skôr bitky o postup, bavilo skvelým ofenzívnym futbalom.

“Jednoducho sa to tak zišlo. Posledné roky tu boli hody, dobrá generácia, teraz nastali nejaké zmeny. Ale podľa mňa už aj o tom bolo povedané dosť. “Viac než slovami chce kapitán bojovať činy, na jeseň zostávajú ešte tri súperovi. “A posledná relatívne prijateľný bol práve Frýdek. Ideme do Sokolova, máme doma Karvinú, potom do Znojma. Bohužiaľ sme si to skomplikovali, tak sa musíme biť. Každý bodík bude hrať rolu. “

You may also like...