Náhradník v klube žiaril v reprezentácii. Gól som potreboval, povedal Krmenčík

Vo stredajšie príprave proti Litve bol jedným zo strojcov víťazstva 3: 0. Krátko po polovici po faule na neho dal Hořava z penalty prvý gól, v závere už sám Krmenčík zvyšoval na 3: 0.

“Gól som potreboval. Je to fajn, mám z toho veľkú radosť a dobrý pocit, “líčil v stredajšom večeri po zápase v Ústí nad Labem.

” Chcel som aj kopať penaltu, ale nakoniec som dal loptu Hôrky. Vidím, ako to tam na tréningu upratuje. Navyše by faulovaný kopať nemal. “

Ako by ho nominácie vytrhla z jarného trápenia v klube. “Už pred zápasom som cítil, ako sa sem tešil. A to, s akou chuťou hral, ​​to len potvrdil.Preukázal, aký je v ňom potenciál, presadil sa strelecky, odviedol dobrý kus práce, “chválil kouč Karel Jarolím.

Krmenčík bol objavom druhej polovice minulého jesene, v Plzni začal nastupovať pravidelne, rozhodol šláger proti Sparte a prvýkrát sa dostal do národného mužstva.

Pri debute proti Nórsku (2: 1) sa stal dokonca prvým českým strelcom kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2018. Vydarená premiéra mu vyniesla aj nomináciu na prvý zraz v roku 2017, aj keď v Plzni medzi opory momentálne nepatrí.

Z pozície striedajúceho hráča síce rozhodol úvodné jarné kolo proti Příbrami (1: 0), na lavičke zostal aj v Zlíne. Na Slavii, s Libercom a na Bohemians hral od začiatku, ale neskóroval.Naposledy v Karvinej už bol zase len náhradníkom.

Reprezentačný tréner mu však verí, v nominácii je dvadsaťštyriročný futbalista jedným z dvoch útočníkov. Proti Litve nastúpil v základnej zostave Škoda, góly však padali až s príchodom Krmenčíka.

“Keď sme po polke išli na ihrisko, videl som na tabuli nula nula. Hovoril som si, že to musíme zmeniť, chceli sme moc vyhrať, “poznamenal Krmenčík.

” Tréner nám v polčase hovoril, nech hlavne hráme uvoľnene. aby sme sa rozohrali a futbal nás bavil. Snáď bolo vidieť, že sme v pohode. Zaslúžene sme dali tri góly, mohli sme pridať aj ďalšie.Tri nula je celkom dobrý výsledok. “

Práve Krmenčík mohol v samom závere výhru ešte vylepšiť, ale nádejnú príležitosť neriešil dobre. “Vedel som, že vedieme o tri góly, chcel som si niečo vyskúšať. Počul som za sebou Pepu Hušbauer, chcel som mu prihrať pätičkou. Ale kopol som si loptu do nohy, “popisoval s úsmevom.

Jarolím do každého polčasu nasadil úplne inú jedenástku. V tej prvej boli tí, ktorí zvyčajne v kvalifikácii nastupujú v základnej zostave. Výkon druhej party však môže úvahy o tíme pre San Maríno veľa zmeniť.

“Tréner nám hneď hovoril, že zostavu na Litvu pretočí. Nikomu to nevadilo, naopak po víkendových zápasoch nám to aj vyhovovalo.Teraz je hlavný sa pripraviť na San Maríno a vyhrať. “

Pre Čechov je v nedeľňajšom zápase v Serravalle povinnosťou vyhrať. Ak by bol výsledok iný, bola by to hanba. A nádej na postup na šampionát by bola takmer preč.

Nastúpi Krmenčík v základnej zostave? “To nie je otázka pre mňa. Ale isté je, že vždy, keď prídem na ihrisko, chcem dávať góly. “

You may also like...