Moyes a Unibet čakajú, keď Newcastle vstupuje do krízových rozhovorov o budúcnosti McClarenovej

Krizové rozhovory prebiehajú v Newcastle United s riaditeľmi, ktorí diskutujú o tom, či vyradia Steva McClarena a na koho ho môžu nahradiť. Predpokladá sa, že meno Davida Moyese je v diskusiách a Rafa Benítez predtým vyjadril diskrétny záujem o jednu z Unibet najnáročnejších pozícií anglického futbalu.

Druhé dno v Premier League a v reálnom nebezpečenstve zvrhnutia, Newcastle utrpel piatu porážku v šiestich zápasoch, keď v sobotu stratili 3-1 doma do Bournemouthu.McClaren povedal Lee Charnleyovi, generálnemu riaditeľovi klubu, že by chcel šancu dať veci správne a verí, že je stále ten správny muž, aby udržal tím v Premier League, ale konečné rozhodnutie spočíva v majiteľovi Mike Ashley, majiteľovi. Steve McClaren’s pozícia sa oslabila ďalej, keď Bournemouth porazil Newcastle. Viac Ashley je silne ovplyvnený Keith Bishopom, londýnskym riaditeľom pre Unibet vzťahy s verejnosťou, ktorý dlho radil športového obchodného magnáta a bol v Parku St James, aby zistil, Eddie Howeova strana.

Charnley, ktorý vlani v lete viedol McClarenovo menovanie Johna Carvera ako nástupcu Johna Carvera, má záujem o bývalého trénera Anglicka, ktorý na Tyneside dosiahol konečný úspech, ale s 10 zostávajúcimi hrami je teraz pravdepodobne Posledná šanca Newcastle urobiť manažérsku zmenu.Ak by bol Charnley zvrhnutý, vlastné postavenie by bolo vážne ohrozené. Ak je klub nepravdepodobné, že bude ovplyvnený davom St James, ktorý sa obrátil proti McClarenovi, nieto kritickú mediálnu analýzu svojej funkcie, oni berú na vedomie, že klesnutie na majstrovstvá by znamenalo Unibet stratu miliónov príjmov z televízie uľahčených novým vysielaním najvyššej úrovne, ktoré sa začne v budúcej sezóne. Mnohí fanúšikovia z Newcastle by radi videli Beníteza, ktorý je k dispozícii po jeho prepustení Realom Madrid, prevziať do Gallowgate. Ashley však môže zistiť, že Benítez je príliš náročný na jeho obľúbenosť a hovorí sa o tom, že má prednosť pre podobne nezamestnaných Moyesa, bývalého manažéra Evertona, Manchestru United a Real Sociedad.Rozumie sa, že by bol veľmi záujem o akékoľvek voľné pracovné miesto. Ďalší potenciál – a okamžite k dispozícii – kandidátov patrí Brendan Rodgers, bez práce od rozchodu s Liverpool, a Nigel Pearson, Unibet predchodca Claudio Ranieri v Leicester. Pearson predtým slúžil ako asistent manažéra v parku St James v Glenne Roederovej a Sam Allardyce, ale Ashley údajne obdivoval Rodgersovu prácu v Anfielde. McClaren, ktorý má dva roky vynikajúceho kontraktu, je neústupný nebude rezignovať. Na otázku, či on a hráči mohli prekonať svoje súčasné ťažkosti, povedal: “Absolútne sa nevzdám. Nechcem sa vzdať. Nemám žiadne pochybnosti o sebe.Ale rozhodnutie je z mojich rúk, aby ostatní ľudia robili. ”

Čokoľvek sa stane, je presvedčený, že jeho nedosahujúci hráči majú talent, aby zostali. “Nezaujíma ma, kto je manažér,” povedal. “Ale klub sa vymaní z toho.” Predtým, ako začali hráči Bournemouth, hráči Newcastle vydali vyhlásenie, v ktorom ponúkli svojmu trénerovi jednoznačnú podporu, ale predstavenstvo sa skutočne obáva, že manažér, Unibet ktorý predsedal iba deväť výhier v 43 zápasoch v Derby a na Tyneside v posledných 12 mesiacoch nemá pravú šatňu.

Talentovaná, ak nevyrovnaná skupina, kriticky kritizovaná z dôvodu nedostatku povahy a nekonzistencie McClarenom, sú v Leicesteri, v londýnskom týždni, potom čelia dvom potenciálne záplavovým zápasom proti svojim hlavným súperom s odstupom.Sunderland navštívi St James 20. marca pred výletom do Norwich hneď po medzinárodnej prestávke.

You may also like...