Mauricio Pochettino: Hráči si zaslúžia sochy, ak vyhral Tottenham titul

V takmer každej inej sezóne môže byť Tottenham schopný počítať s mierou populárnej podpory v ich úlohe prekvapujúcich súťažiacich majstrovstiev, a to najmä preto, že sa ich futbal a mnohé z jeho jednotlivých príbehov líšia. Ale to nie je žiadna iná sezóna.Tottenhamov kresťanský Eriksen chcel mať posledný smiech na Kasper Schmeichel Čítať ďalej Neutrálni fanúšikovia v Anglicku a po celom svete sú ochotní Leicester – ktorí boli v predsezóne 5000-1 výstrelov – na jedno z najväčších problémov v histórii futbalu a Spurs sa v niektorých štvrtiach nachádzajú ako potenciálni rozpadáni rozprávky.Pochettino nepochybne nemá nič z toho.

“Ak sme vyhrali majstrovstvá, myslím si, že každý hráč si zaslúži sochu,” povedal Pochettino. “Úloha je veľká, pretože medzera je veľká, ale bojovať tak, ako sme bojovali, a nakoniec vyhrali titul – všetci ľudia by si uvedomovali našu hodnotu. A tiež by sme boli šťastní. Nemôžeme bojovať proti všetkému, čo sa deje okolo Leicesteru. Musíme bojovať proti nim a proti nám a protihráčom a je to veľmi dobrá výzva. Vieme, že všetci ľudia chcú Leicester byť šampiónmi, ale musíme veriť, že môžeme zmeniť príbeh. “Pochettino sledoval drastickú remízu Leicestera s West Hamom po tréningu v nedeľu, ale on je spotrebovaný tým, čo môže ovplyvniť – pokračovanie návštevy Stoke.Boli to bogeyový tím pre Pochettina, ktorý ich šesťkrát nedokázal poraziť so svojim bývalým klubom Southampton a teraz aj Tottenhamom. Jeho dva zápasy proti nim v White Hart Lane boli obzvlášť frustrujúce , V poslednej sezóne získal Stoke 2-1 a na začiatku sa vrátili z neskoro 2: 0, aby nútili 2-2. Hra na štadióne Britannia na konci poslednej sezóny skončila v zápase s Stokom 3-0.

“Je pravda, boli to pre nás veľmi frustrujúce momenty,” povedal Pochettino. “Ale vo futbale vždy hľadáte ďalšiu príležitosť vyhrať alebo opraviť, a máme pred sebou veľmi dobrú príležitosť pokúsiť sa vyhrať a bojovať za veľké veci. To je v závode pre titul. Je to ako s Manchester United.Netrvali sme ich doma už 15 rokov, ale my sme to minulú nedeľu. Možno, že som zmenil históriu proti Stoke. “Pochettino sa snažil zdôrazniť nepredvídateľnosť futbalu a Spurs by určite vzal srdce z výsledku Leicestera proti West Ham. “Vo futbale sa môže stať čokoľvek,” povedal Pochettino. “Jedna vec môže zmeniť veci. Sme futbalom zamilovaní, pretože to nie je predvídateľné. Som veľmi pozitívny človek a vždy verím, že sa môžu stať dobré veci. “

You may also like...