Maria Sharapová tvrdí, že „bojovala za pravdu“, keď sa blížil návrat dopingu

Maria Sharapová povedala, že sa cíti ospravedlnená znížením jej dopingového odkladu a dodala, že „tvrdo bojovala za pravdu“, keď sa pripravuje na návrat na tenis po 15-mesačnom zákaze.

Ruská bývalá svet č. 1 bol spočiatku premlčaný dva roky po pozitívnom testovaní na austrálskom otvorení 2016 pre meldonium, čo je liek, ktorý užívala 10 rokov v rámci pravidiel, ale toto bolo preklasifikované ako zakázaná droga.Vráti sa na aprílovej Veľkej cene Porsche vďaka vstupu so zástupnými znakmi a tvrdí, že má pocit, že dostala svoju „dennú prácu“.

Sharapová bojovala o zrušenie zákazu s tým, že nebola riadne informovaná o oficiálna zmena a rozhodcovský súd v športe znížil zákaz na 15 mesiacov a vo svojom rozhodnutí uviedol, že neverí, že je „úmyselným doperom“. Maria Šarapovová očakáva podozrivé privítanie späť do tenisového zloženia Prečítajte si viac

„Aj keď som vo svojej kariére v určitom štádiu alebo veku, keď ste bližšie ku koncu ako na začiatku, vždy chcete ukončiť kapitolu vo svojom živote podľa vlastných predstáv, svojím vlastným hlasom,“ povedala Sharapová. ANA Inšpirujúca konferencia Ženy v športe na Mission Hills. “Preto som tvrdo bojovala o to, aby bola pravda pravdivá.”

Zákaz Sharapovej skončí dva dni po začatí akcie 24. apríla, ale organizátori naplánovali svoj prvý zápas na 26. apríla, aby jej umožnili súťažiť. “9c169a0344d2fd24432146b22add407e,”.”,null,null,0]],null,”enNiektorí hráči sa štetili tým, čo považujú za preferenčné zaobchádzanie so Sharapovou, ktorá bola podľa Forbesovej jedenásť rokov po sebe najvyššou zárobkovou atlétkou na svete.

„Pre mňa to nie je v poriadku a ja hovoril s niektorými ďalšími hráčmi a nikto s tým nie je v poriadku, ale nie je to na nás, “povedala svetová č. 4 Dominika Cibulková. “Nejde o ňu, ale každý, kto dopingoval, by mal začať od nuly.”

Sharapová povedala, že sa neobáva prijatia, ktoré dostane, a je presvedčená o svojej integrite. “Keď milujete to, čo robíte, a robíte to s vášňou a bezúhonnosťou a tvrdo pracujete a pracujete na súde č. 28, keď nikto nepozerá…potom viete, za čoho stojíte a viete, kto ste.” </P >

Dodala: „Mám späť svoju dennú prácu. Je to skvelé.Posledné štyri mesiace som trénoval dosť tvrdo. Bude to ťažké? Absolútne.

„Dostal som späť svoju dennú prácu. Je to skvelé. “

Sharapová, ktorá 19. apríla dovŕši 30 rokov, sa počas svojej tenisovej neprítomnosti vyťažila. Absolvovala triedu na Harvard Business School v oblasti globálneho strategického riadenia, ďalších 10 dní strávila v Londýne štúdiom vedenia, internovala sa v reklamnej agentúre, strávila týždeň tieňovaním komisárky NBA, Adama Silvera, a týždeň s dizajnérmi Nike okrem účasti na jej Sugarpovej. cukrárska značka.

„Dozvedel som sa, že život môže byť v poriadku bez tenisu,“ uviedla Sharapová, ktorá v septembri vydala aj autobiografiu. “Posilňovalo to.”

Napriek tomu Sharapova túži po návrate na súd. „Cvičenie nie je nikdy to isté ako zápas.Viem, že moja myseľ a moje telo majú stále motiváciu byť najlepším tenistom, aký môžem byť. “

You may also like...