Majster cyklistiky Victoria Pendleton debutoval ako amatérsky žokej

Napriek tomu, že bol v sedle nováčikom, dvojitý olympijský šampión cyklistiky v marci oznámil, že jej cieľom bolo jazdiť na Foxhunter Chase na budúcom roku festivalu Cheltenham.

Po absolvovaní štyroch mesiacov intenzívneho tréningu v rámci Tím odborníkov, Pendleton, vyjde päťkrát týždenne na Oxfordshire na dvore Lawney Hill a svoje prvé preteky zameriava na charitatívny závod George Frewer 2. júla.

34-ročná povedal: „Keď som spolupracoval s Betfairom, aby som zmenil sedlá a stal sa amatérskym žokejom, vedel som, že to bude jedna z najväčších výziev, ktorej som čelil, ale už som si užil toľko vzrušujúcich zážitkov.

“Prvýkrát, keď som sedel na pretekárskom koni a nespadol, bola úľava, keď som prvýkrát cval na cvaloch, bolo to vzrušujúce a prvýkrát, keď som skočil do jazdeckej školy a prešiel som cez ploty kefy, boli veľmi uspokojujúce a vzrušujúce.” kroky pre mňa.

„A samozrejme, začal som vyjsť s ostatnými jazdcami v Lawney Hi Dvor bol skutočne hrdým okamihom a dal mi pocit spolupatričnosti.Aj keď musím povedať, že sa zúčastním tohto charitatívneho závodu, späť v konkurenčnom prostredí, pravdepodobne budem mať na vrchole moje ďalšie skúsenosti na tejto ceste k dnešnému dňu. , zvyknúť si a potom sa naučiť skákať do pretekárskeho sedla bolo veľmi odlišné a náročné a bol by som nadšený, keby som povedal, že som sa niekoľkokrát nespustil.

“ Ale práve teraz sa sústreďujem na to, aby som pokračoval v prípravách na Newbury a nemôžem sa dočkať, až sa tam postavím za štyri týždne. “

Yogi Breisner, odborník na udalosti, poveril Pendletona, zatiaľ čo bývalý jazdec udalostí Chris King pomáhal s jazdeckými schopnosťami bez pretekania.

Breisner povedal: „Rozhodli sme sa, že charitatívne ploché preteky v Newbury sú najlepšou udalosťou pre Victoria, aby získala svoju prvú skúsenosť s jazdou na koni. z niekoľkých dôvodov.Načasovanie charitatívneho podujatia v Newbury poskytlo náročné, ale realistické ciele, na ktoré je potrebné sa zamerať, a závod sa odohráva vo vzdialenosti jeden a pol kilometra, čo je dosť dlhá doba na to, aby sa Victoria mohla zapojiť a poučiť sa z jedinečného zážitku. jazdenia v závode.

„Je to kľúčový míľnik, ak máme zasiahnuť náš cieľ, keď Victoria úspešne získala licenciu, s cieľom jazdiť v Cheltenhame budúci rok.“

Andy Cliftonová, vedúca komunikácie v Newbury v Newbury, bola nadšená tým, že počula, že Pendleton je pripravená pretekať v závode v Berkshiru. V nasledujúcich týždňoch bude zabezpečená hora.

Povedal: “Sme radi, že Victoria a jej tím sa rozhodli pre Newbury, aby urobili posledný významný krok na ceste k tomu, aby sa stali úspešným amatérskym žokejom.”Som si istý, že jej závodný debut prinesie veľa záujmu a tešíme sa na stretnutie s jedným z najpozoruhodnejších športovcov v krajine. “

You may also like...