unibet-startpage

Louis van Gaal z Manchestru United čelí štíhlej poslednej šancu na West Ham

Je pravdepodobné, že by to bolo nadsadenie, ktoré by naznačovalo, že odchod z FA Cupu prinúti Ed Woodwarda prinútiť Van Gaala k nešťastnému vládnutiu na Old Trafford k skorému záveru. Žiaden výkonný podpredseda Spojeného kráľovstva nepovedal ani neurobil tak ďaleko, že ho označil za takého rozhodujúceho muža konania a stále existuje možnosť, že bude mať ostražitosť vytvárať voľné miesto, ktoré by mohli podporovatelia kričať za to, že José Mourinho vyplní.Mauricio Pochettino z Tottenhamu sa začína objavovať ako ideálny kandidát, hoci prilákať argentínskeho Woodwarda a jeho doska by ho musel presvedčiť, že to, čo Van Gaal povedal minulý týždeň zostáva pravdivé, že United bude vždy väčším klubom a bezpečnejšou stávkou Spurs.Dele Alli začne bránit gól, keď sa Tottenham ujal Manchester United Prečítajte si viac

V súčasnej dobe to nevyzerá tak, a to je úplne spojené so spôsobom, akým dvaja manažéri odviedli svoju prácu v posledných dvoch rokoch. Pochettino vytvoril tím z kolekcie talentovaných, ale až doteraz rozdielnych jednotlivcov, ako minulý týždeň pripustil sám Van Gaal. Spurs si tiež dobre kúpili a svojim nováčikom obratne integrovali do ustálenej strany, aby dosiahli pozoruhodnú konzistenciu.Sú to náročné nároky, ale Leicesterova mimoriadna sezóna by bola pravdepodobne už teraz v popredí. Spojené fanúšikovia sa môžu len pozrieť na záchranu, lebo dokonca môžu zohľadniť prerušenie sezóny Davida Moyese a zlomená strana, ktorú zdedil Holanďan, Van Gaal predsedal dvom rokom mimoriadnej stázy. Dokonca to môže byť príliš láskavé, lebo tabuľka liga naznačuje, že United sa vráti pod Van Gaal a dôkazy pred očami neumožňujú nesúhlas.

samotný. Nepodarilo sa to už po tretí raz v lige v ligovej súťaži a opäť zaznamenali len jednu strelu na terč.Van Gaal mal očividne tvrdé slovo pre Marcos Rojo, že pre druhý gól Spursho prehral Toby Alderweireld, aj keď argentínsky hrával na ľavom chrbáte skôr než na polovicu, zatiaľ čo Daley Blind, pohodlnejší v plnom zozname, robil ak je pravda, že vzrastajúci pocit sa rozvíja v šatni, ako aj na terasách, je to pochopiteľné.

United sú jasné, že nikam nechodia pod Van Gaal a bez akýchkoľvek zistených známok zlepšenia – dokonca aj bonus Rashfordovho objavu sa zdá byť zničený – hovoriť o trojročných plánoch a prírastkovom pokroku je zrejme len hovoriť. Pochettino nepotreboval tri roky na to, aby sa obrátili na Spurs. Zlepšil len to, čo mal a bol schopný asimilovať posily, ktoré krajinu nestojí.Dele Alli je pravdepodobne nálezom sezóny, zatiaľ čo Alderweireld na 12 miliónov libier môže byť obrannou zmluvou storočia a obaja už hrajú v Anglicku. United dostal viac ako Matteo Darmian, nehovoriac o Blind a Rojo. Len pred niekoľkými týždňami Van Gaal hovoril o ťažkostiach v boji na troch frontoch, ale teraz je Unitedova sezóna len jedna. Jedna predná časť, možno len jedna hra.Ak môže United dosiahnuť semifinále proti Evertonu, aspoň Van Gaal by mohol poukázať na niektoré dôkazy o pokroku. Je diskutabilné, či dokonca aj víťazstvo FA Cupu zachová manažéra pre ďalšiu sezónu – zatiaľ čo by mal jeho drahocenný titul a záznam o víťazstve niečoho v každej krajine, v ktorej pracoval, je pravdepodobné, že klub bude mať oveľa chladnejší pohľad na poslednú ligovú pozíciu – hoci pokrok v súťaži prinesie tomu, v ďalších týždňoch. Aj ďalšie pohodlie, ktoré zmizlo v nedeľu v White Hart Lane, bolo predstava, že napriek ich celkovým rozporom by United stále mohol poraziť veľké tímy.Takéto šťastie v Spursoch a West Ham sú len bodom za United v lige, čerstvé od udelenia obrovského nárazu do titulu ambícií Arsenalu cez to, čo Van Gaal nazval “Andy Carroll show” cez víkend. “Musíme sa rýchlo zotaviť,” povedal manažér Spojených štátov. “Každý vie, že je to posledná šanca.”