Liga majstrov Zenita v Petrohrade tvoria masky problémy doma

Napriek nedávnemu zlému rekordom Ligy majstrov, sú jediným tímom v tohtoročnom súťaži, ktorý získal prvých päť skupinových hier. Do finále sa v Gentu dostane konečná skupina H, ktorá má garantovanú najvyššiu pozíciu v sekcii, ktorá zahŕňa aj Valenciu a Lyon. Ich domáca kampaň však bola katastrofa. Zenit vlani vyhral ligu, ale najsilnejší klub v Rusku sa umiestnil na šiestom mieste, sedem bodov za vedúcimi CSKA Moskvou, bez známok zlepšenia. Facebook Twitter Pinterest Ligy majstrov: vysvetlenie permutácií Hlavný tréner André Villas-Boas odmietol predĺženie zmluvy a odišiel na konci sezóny s rodinou v Portugalsku.Napriek veľmi pôsobivému štartu bývalého manažéra Tottenhamu a titulu získanému v máji minulého mája na konci jeho prvej úplnej kampane, jeho správanie sa v spoločnosti Zenit ho v krajine spôsobilo ako nepopulárne.

Na začiatku v tejto sezóne predstavila ruská futbalová únia, v čele s Vitaly Mutkou, pravidlo 6 + 5, ktoré diktuje, že na ihrisku musí byť na ihrisku najmenej päť hráčov, ktorí sú na ihrisku nárok. Vzhľadom k tomu, že vedúci protivníci v spoločnosti Villas-Boas pokračovali, tréner Zenit sa v tejto súvislosti neustále rozhýbal, pričom trvá na tom, že pravidlo zabije budúcnosť ruského futbalu.Verí, že rozvoj mladých ruských hráčov bude obmedzený, ak sa nebudú môcť učiť neopatrné od zahraničných partnerov. Tieto výbuchy sa stávajú trapne opakujúcimi sa a fanúšikovia cítia, že Villas-Boas použil pravidlo ako zámienku pre slabú formu ligy. Niektorí dokonca tvrdia, že portugalský negatívny postoj voči ligy spôsobil ich pád. Pravidlo zahraničného hráča nemôže realisticky vysvetliť Zenitovu zlú ligovú formu. Napriek tomu, že Villas-Boas bol nútený odstrániť niektoré zámorské mená, aby vyhovovali pravidlu 6 + 5, takmer všetci ruskí hráči Zenitu budú chodiť do väčšiny krajín Premier League.Okrem toho, ich významné defenzívne problémy pretrvávajú napriek úplne zahraničnej backline. Villas-Boas tiež poškodil jeho povesť, keď bol obvinený z neúcta St Petersberg je miestne narodený Andrey Arshavin a Aleksandr Kerzhakov. Aršavin bol neúspešne vyložený do Kubana Krasnodara a Kerzhakov bol zvrhnutý do tímu B. Počas víťazstva Zenitovho Super Cupu nad Lokomotivom v Moskve v júli fanúšikovia zobrazili ako obhajobu obidvaja hráči frázu “Chlapci z nášho dvora”. Na strane úveru priniesli Villas-Boas vo forme Artem Dzyuba zo Spartaku Moskvu pred začiatkom sezóny. Tam bol rozruch, keď bol potvrdený voľný prevod, taká je rivalita medzi Spartakom a Zenitom a nálepky boli omietnuté po meste, ktoré čítalo “Žiadny priestor pre ošípané v Petrohrade”.Avšak Dzyuba sa ukázala byť cenným prínosom. On bol spoločný druhý-vrchol strelca v Ligu majstrov po piatich skupinových zápasoch, s piatimi gólov, a má rovnaké postavenie v ruskej Premier League s ôsmimi. Je to pravdepodobne najlepší pre podpisovanie peňazí v Európe.

Hulk sa dramaticky zlepšil, keď Villas-Boas zmenil brazilského útočníka na tímového hráča. Bývalý štatistický štatistický hráč portálu Porto sa zvýšil a pravidelne poskytuje pomoc. Hulk, Axel Witsel a Igor Smolnikov nie sú súčasťou tímu pre zápas v Gente. Keď prišiel Villas-Boas povedal, že chce stavať dynastie v Zenite a byť ako Peter Veľký, zakladateľ mesta Petrohradu.Jeho čas však hrozí, že bude považovaný za neúspech maskovaný európskym úspechom tejto sezóny. Aj napriek ich podobe v Ligy majstrov, nedostatok konzistencie počas pobytu v spoločnosti Villas-Boas znamená, že sa práca predchádzajúceho trénera Luciana Spallettiho nezlepšila a titul získaný minulou sezónou nie je tak vysoko hodnotený, ako by to mohlo byť pretože rôzne tímy boli v turbulenci, pričom CSKA Moskva bola jedinou vážnou výzvou.

Keďže Liga majstrov je jednoznačne prioritou rady, fanúšikovia cítia, že liga má väčší význam.Keď Zenit vyhral ligu sa tiahne nad štadiónom a je prípad Petrohradu dostať jeden cez Moskvu, niečo, čo by Villas-Boas sa nepodarilo pochopiť.

V klube zjavne nehovoril Carlo Ancelotti a Antonio Conte o prevzali, ale boli odmietnutí Talianmi. Nový manažér bude pravdepodobne zo zahraničia, keďže predstavenstvo sa domnieva, že ruský tréner nebude schopný ovládať medzinárodnú povahu družstva. To vylučuje AVB asistent Sergej Semak a pravdepodobne Rostovově Turkménskom manažér Kurban Berdyjev.

Zenit je nepravdepodobné, že dostať sa za druhé vyraďovacie kolá Ligy majstrov a pri ich odstránení dôjde, s titulom ligy iste už preč, hľadanie nového manažéra sa zintenzívni.Ktokoľvek prevezme budúcu sezónu, musí sa rýchlo prispôsobiť životu v Rusku a dokonalým vyrovnávacím činom medzi doskou, ktorá chce európsku slávu a fanúšikov, ktorí dávajú prednosť domácemu úspechu, a to všetko pri zachovaní RFU na mieste. Facebook Twitter Pinterest Zenit, tu na ceste k druhej z ich víťazstva nad Valenciou v Ligy majstrov, je sedem bodov z vrcholu v Rusku pri zimnej prestávke. Fotografia: Dmitrij Lovetsky / AP

You may also like...