Kritici Warren Gatland nesmú prepísať históriu ani brať úspech Walesu ako daný

“Spomienka na minulosť nie je nevyhnutne spomienkou na veci tak, ako boli,” napísal Proust. Keďže sa Wales pripravuje na sobotňajšiu návštevu Twickenhamu – kde víťazstvo vytvorí štvrtý titul šiestich národov za osem rokov – obhajujú svoj štýl hry, ktorý bol napadnutý ako brušný a hrubý trashing tradície.

P> Wales je považovaný za držiteľa kreatívneho pochodeňa hry predtým, než Warren Gatland dorazil koncom roka 2007 a vyplienil plameň. Blikajúce závraty, ktoré vytvorili v priebehu rokov, sa vždy uvádzajú ako dôkaz, od Percy Busha a Cliffa Jonesa až po Barryho Johna a Phil Bennetta, ale nie toľko ťažko nasadených dopredu, ktorí vyhrali loptu.Neath, Aberavon a Pontypool sú rovnako súčasťou dedičstva vo Walese ako Llanelli, Swansea a Cardiff. Eddie Jones v Warren Gatland – ako porovnávajú dvaja trenéri? | Michael Aylwin Čítať viac

Späť v roku 1914, balík Walesu bol známy ako The Terrible Eight, vedený mužom tkaniny, Rev Alban Davies, ktorý nebol známy pre tendenciu dbať na to, Druhá tvár. Bojovali k víťazstvu s 11-3 v Írsku pred 102 rokmi, skúškou, ktorá prešla do análov ako najdlhšia vôbec, tón nastavil noc pred zápasom, keď niektorý z domácich tímov napadol Walesovu hotel, Čo bolo v obchode nasledujúci poobedňajší. Wales pohmoždený rovnako ako oni sú ošúchaní, ale teraz to je väčšinou bývalí, ozbrojení, ako majú tri štvrtiny línie, že dokonca aj Rev Davies by zamrkal na [Gatland nemusel mať trh s južnou pologuľou, s víťazstvom nad Južnou Afrikou a Austráliou a sériou porážok na Novom Zélande od doby, keď prebral pred ôsmymi rokmi, ale bol to úspech v Európe.

Keď Wales porazil Francúzsko v poslednom kole, boli vo víťazstve kriticky kritizovaní: Gatland potreboval trepať svoj trénerský tím; Chrbtom je potrebné absolvovať kurz zručností; Bola to jedna z najhorších zápasov, ktoré boli kedy videné. A tak ďalej. A nebolo to veľa diváka, nie kvôli nedostatku ambícií na oboch stranách, ale preto, že ako chyby a rozhodca píšťala oplývať, tak hra stagnovala.Bol to moderný testový zápas s obranami na vrchole po celom svete. Tento týždeň útokový tréner Walesu Rob Howley vyjadril svoje presvedčenie, že fanúšikovia z Walesu sa stali v Gatlande pokazenými úspechom, že víťazstvo, ktoré pred 10 a 20 rokmi By bolo pozdravil rapturously stal sa predpokladá; Koláč potrebuje polevu a sladšiu náplň. Kto si spomenul na prvý zápas Walesu v šiestich národoch, doma do Francúzska v roku 2000, keď bolo 39 bodov zaznamenaných a domáca strana dodala tri? Alebo predchádzajúce “domáce” stretnutie s Les Bleusom vo Wembley pred dvoma rokmi, ktoré skončili 0-51?

V tých dňoch sa Walese vysmievali za to, že sú nevhodní a neprofesionálni, skutočnosť, že boli dobrodružní, keď robili Dostať loptu ignorovať.Prehrali 60-26 v Twickenham v roku 1998 (keď bývalý trenér Austrálie Bob Dwyer povedal, že ich balenie bolo tvorené mužmi zo sádla a nie tvrdými muži), 46-12 v roku 2000, 50-10 v roku 2002, 31-21 v roku 2004 a 47-13 v roku 2006. Ich posledná návšteva na zemi pred príchodom Gatlandu bola rekordná 62-5, ktorá sa predtým rozbehla pred majstrovstvami sveta 2007. Howley hrala v prvých troch týchto dráhach a bolo ľahké pochopiť Jeho nedôverčnosť tento týždeň: Wales bol pred všetkými rokmi kritizovaný za to, že bol prekonaný a že nedokázal pokračovať v priebehu zápasov, a teraz je proti nemu držaná silná a kondicionujúca podmienka.Tím, ktorý zbytočne strácal – “porážka nekompetentných” kričal jeden titulok v roku 1998, sa aspoň v šiestich národoch stalo neúspešnou výhrou; A aj keď ich záznam proti hlavným tímom v južnej pologuli zostal pod Gatlandom nevýrazný, teraz majú tendenciu strácať o jedno skóre, často v posledných minútach, na rozdiel od skóre alebo viac. Facebook Twitter Pinterest Anglicko oslavuje na ceste k 60-26 pokriveniu Walesu vo februári 1998 v Twickenham. Foto: David, Rogers / Allsport Ako bývalý tréner Južnej Afriky Heyneke Meyer povedal po štvrťfinále jeho víťazstva proti Gatlandovým mužom v roku 2015, hrať Wales je najdôležitejším testom vytrvalosti, pretože nikdy neumrie.To Gatland dosiahlo obrat, zatiaľ čo Wales bojoval na regionálnej úrovni v Európe a zatiaľ čo hra na nižších úrovniach v krajine plakala po investíciách, je pozoruhodné. Už nechodia do Twickenhamu, alebo kamkoľvek sa obávajú výsledku. Wales je podobný vo svojom prístupe k Nového Zélandu: obaja tímy kopajú loptu mocne a dávajú prednosť útoku z obratu alebo z úbohého kopu , Sú trpezliví a metodickí a konzistentnosť vo výbere im umožnila rozvíjať skúsenosti. Existuje však jeden zásadný rozdiel: výkon zručností pod tlakom. Jedným z dôvodov, prečo sa Wales snaží poraziť All Blacks, Wallabies a Springboks, je, že majú len málo pokusov proti tímom, ktoré sa im môžu páčiť Fyzicky, ale majú niečo navyše v útoku.Nemohli prelomiť obranu Austrálie v siedmich minútach, že v minulom roku sa svetový pohár zmenšil na 13 mužov a nasledujúci týždeň proti Južnej Afrike, zbytočne to zbytočne spôsobili. V hojnom množstve hráčov inštinktov, ktorí požehnali rugby mozgy, rýchlo reagovali na meniace sa okolnosti.Barry John bol ich najvyšším kňazom, akýkoľvek počet obhajcov obetoval na jeho oltári, ale ako hra odmietla v školách až do bodu, kedy mentori (myslí Bill Samuel a Gareth Edwards) všetko zmizlo a vzdelávací hráči sa objavili pre svoje miestne kluby proti Roztrúsení a streetwise súpera sa vyčerpali do klonovaného a zatvoreného sveta akadémií, takže talentovaní hráči vo Walese museli žiť svojim rozumom.

Gatland a jeho manažérsky tím umožnili Walesu preraziť nad svojim váhovým rokom Po roku, vždy dobre pripravené a nadmieru podmienené.Že nie sú v súlade s romantickým obrazom krajiny, je až na ocenenie európskej rugby na najvyššej úrovni.

Ako Richard Williams argumentoval v Guardian minulú sobotu, každý aspekt stratégie v Zdá sa, že severná pologuľa začína s negatívom, ale Wales je symptóm, nie choroba. Pred Gatlandom boli príliš často vyčerpaní fyzicky a mali z nich rozdrvený život.V roku 2005 zažiarili, keď po tom, ako porazili Anglicko s pozdným, dlhým trestom od Gavina Hensona, prebehli do grand slamu, ale inak boli z veľkej časti irelevantné. Gatland ich urobil veľmi dôležitým , A títo fanúšikovia prekľakujú po pohodlnom, ak chýbajúcom víťazstve nad Francúzskom by mali odrážať, či by uprednostnili návrat do dní, keď Anglicko dalo 62 bodov do svojho tímu, Írsko 54, Južná Afrika 96, Austrália 63, Francúzsko 51 a Nový Zéland 55. Áno, Wales by mal mať väčšiu časť svojej palebnej sily za sebou a ešte viac je škoda, že nemôžu nájsť miesto pre hru Jamese Hooka, ale profesionálna rugby odborová rada sa stala, A ako uvoľniť priestor na poli, je pre zákonodarcov niečo, na čo sa treba zaoberať.Gatland žije v prítomnosti, kde sa zručnosť v Európe prinajmenšom nepočíta.

You may also like...