Konečne spoznať nepoznané: hokejisti Hradca skúsi vyhrať v Brne

Odpoveď nie je jednoduchá, ale jedno je isté: Ak chce Hradec postúpiť z rozohranej semifinálovej série do finále, musí ju aspoň raz vybojovať.Kométe za stavu semifinálovej série 1: 1 domáce výhry k postupu stačí.

“Všetko je raz prvýkrát,” hovorí hradecký útočník Richard Jarůšek pri zmienke o tom, že za štyri roky pôsobenia v extralige Hradec v Brne nielenže ani raz nevyhral, ​​ale z ôsmich zápasov ani jeden nevedel aspoň do predĺženia.

Nič, na konte úspechov veľká nula. “Brno má skvelé divákov, tí mu veľa pomáhajú, a tiež výborné mužstvo, samá veľké mená,” snaží sa nájsť príčiny tohto stavu Jarůšek.

On sám nemá s bilanciou v Brne taký problém, pretože v Hradci je až od začiatku sezóny. Zažil teda len dve brnenskej porážky.To kapitán tímu Jaroslav debnár na tom je o trochu horšie, za svojho dvojročného pôsobenia v Hradci porážky už zažil štyri. Napriek tomu hráč, ktorý svojím gólom Mountfield nasmeroval ku štvrtkovej domácej výhre, tvrdí: “Mne sa proti nim hrá celkom dobre.”

Teraz sa musí pokúsiť o niečo podobné aj v Brne, kde v spomínaných sezónach Hradec strelecky rozhodne nežiaril. Za osem zápasov strelil len osem gólov. “Aj v Litvínove sme mali v tejto sezóne zlú sériu, dvakrát sme tam prehrali. Nevidím dôvod, prečo na to myslieť.Play-off je úplne niečo iné, iný hokej, “uviedol Bednář.

Podľa hradeckých hokejistov im môže veľmi pomôcť to, že po prvom prehratom zápase sériu zrovnali. “Keby sme prehrali, to by séria nebola vôbec jednoduchá. Nie je ani teraz, ale ísť do Brna za stavu 0: 2 by nebolo nič príjemné, “uvedomuje si kapitán.

Na to, aby v Brne mal Mountfield šancu uspieť, potrebuje zopakovať výkon v druhom domácom zápase. “Brno má skvelý tím, je tam rad gólových hráčov, dokázali sme ich ale eliminovať. V Brne musíme hrať rovnako, jedine tak budeme mať šancu, “povedal brankár Patrik Rybár.

” Zrazu u nás bolo všetko inak.Viac sme dohrávali súboje, viac sme chodili do brány a potom nám vyšli presilovky. Rovnako ako vo štvrťfinále s Litvínovom, “doplnil ho pri porovnaní oboch domácich stretnutí útočník Jiří Šimánek.

Zopakuje dobrý zápas Hradec už v nedeľu?

You may also like...