Kométu zatiaľ v play-off ťahá “útok lacných”. Čo ale Erat a spol.?

Tréneri Kométy majú na výber. Kde inde by ste hľadali kapitána tímu až vo štvrtej rade po boku útočníka ošlahaného bitkami z NHL a KHL. Tým sú myslenie Leoš Čermák a Tomáš Vincour.

K ofenzívnej sile výrazne prispieva trojica, od ktorej sa to spočiatku možno až toľko nečakalo. Útok Hynek Zohorna – Martin Nečas – Alexandre Mallet, to je v porovnaní s hlavnými hviezdami “lacná sila”. Avšak sila, ktorá je v play-off dosť poznať.

Zohorna je vycibrený techník so zmyslom pre prihrávku.Talentovaný Nečas sa napriek mladosti nebojí hrať na puku, nezmatkuje a zatiaľ sa vžil do úlohy strelca dôležitých gólov.

A na záver asi najväčšie prekvapenie: Kanaďan Mallet bol pre trápiaci sa Pardubice nepotrebným. Toho využil šéf Komety Libor Zábranský a priviedol ho na juh Moravy. Trefa!

“Stávka na neho sa vypláca. Skvele korčúľ, je nepríjemný, napáda súpera, nedá kúsok ľadu lacno, “pochvaľuje si Petr Haken, jeden z brnenských asistentov.

Dvadsaťštyriročný útočník s chlapčenským výrazom pridáva aj niečo” navyše “. Trafil sa už dvakrát, prvý štvrťfinálový duel na Sparte dokonca rozhodol. “Konečne som dostal poriadnu šancu.Mám okolo seba skvelých hráčov. Výborne sa dopĺňame a veríme si. To je hlavný dôvod. Každý prinášame do hry niečo iné, “hovorí Mallet.

Aká to zmena oproti časom v Pardubiciach, ktoré celú sezónu strávili u extraligového dna. Teraz sa s Kometou snaží o finále.

“Kto by za takú novinku nebol rád. V Pardubiciach to neklapalo. Trápil som sa ja i mužstvo a zrazu sa na druhý deň objavíte v top tíme.Mal som obrovské šťastie, “priznáva útočník, ktorý bol v druhom semifinále na ľade Hradca vyhlásený najlepším hráčom Komety.

Talent bez ostychu < / h3>

Najväčším potešením pre Kométu musí byť výkony osemnásťročného Nečasa. Jeden z najväčších talentov českého hokeja mal na začiatku ročníka od trénerov výsadné postavenie v prvom útoku medzi Erat a Kvapilom.

Keď sa kométe prestalo dariť, postupne sa prepadol až do štvrtej série a jeho čas na ľade sa znižoval. Potreboval si oddýchnuť.Po majstrovstvách sveta do dvadsať rokov na prelome roka nemal takú fazónu ako skraja sezóny.

Na play-off sa však pripravil nad očakávanie skvele a je zatiaľ jedným z najnebezpečnejších útočníkov Komety.

” počas sezóny si prešiel niekoľko vrcholov. Točí sa okolo neho hrozne veľa ľudí. Pre tak mladého chalana to nie je jednoduché. Mesiac po mesiaci ich ale dospelejší a na ľade nám znovu ukazuje, aký z neho môže vyrásť hráč, “chváli ho Haken.

Čo ale Erat sa Zaťovičem?

Výraznejší ofenzívne prispenia sa očakávalo aj od ďaleko nákladnejších posíl.Martinovej Erat sa Zaťovičem ale stále čakajú na svoju prvú bránku vo vyraďovacích bojoch.

Prvý menovaný sa v takmer každom zápase dostane do niekoľko jasných gólovek. S koncovkou má ale zatiaľ veľké problémy. Vo štvrťfinále proti Sparte ale niekoľkokrát minul odkrytú bránku. S Hradcom zatiaľ triafa len vo forme chytajúceho Patrika rybárov. Zaťovič na tom nie je o nič lepšie. Zo sezóny zranená ruka ho očividne stále limituje a nie je ani zďaleka tak nebezpečný, ako sú v Brne od najlepšieho strelca tímu v základnej časti zvyknutí.

Strelecké výkony Vojtecha Nemca a spomínané Nečasovej radu zatiaľ dokážu spiace hviezdy nahradiť.A ak sa aj tie preberú, Kométa bude ťažko na zastavenie.

You may also like...