Kanada prešla Švédsko a je vo finále MSJ. Tam vyzve rivala USA

Hokejisti domácej Kanady zdolali v semifinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Montreale Švédsko 5: 2 a budú bojovať o triumf so Spojenými štátmi americkými. Finále je na programe v noci na piatok od 2:00 SEČ. Švédmi čaká dnes od 21:30 súboj o bronz s Ruskom, ktoré podľahlo USA 3: 4 po samostatných nájazdoch.

Švédi v prvej tretine dvakrát viedli, ale Kanaďania odpovedali a víťazný gól strelil vo 33. minúte Julien Gauthier , ktorý ešte v závere svojím druhým gólom aj pečatil výsledok na 5: 2.

Prvá veľkú šancu nepremenil Kanaďan Raddysh a Švédi otvorili skóre v siedmej minúte vo vlastnom oslabení pri Ohlssově trestu. Po brejku prekonal strelou z pravého kruhu brankára Ingram Eriksson Ek.Za 98 sekúnd bolo vyrovnané po Mitchellovej dorážke.

Už za 22 sekúnd sa opäť radovali Švédi. Grundström sa dostal do úniku a prestrelil Ingram medzi betóny. Do kanadskej bránky sa potom postavil Hart, žiadny z 28 pokusov už za svoj chrbát nepustil a pomohol k obratu.

Barzal ešte v šancu pred prázdnou bránkou na puk nedosiahol, ale v 19. minúte sa trafil pri hre štyroch proti štyrom presne do pravého horného rohu Sandströmovy bránky Cirelli. V druhom dejstve sa postaral o obrat Gauthier, ktorý dôrazne dotlačil puk za švédskeho gólmana.

Sanström následne vychytal vo veľkej šancu Josta a blízko vyrovnaniu bol vo 38. minúte Dahlen. Prestrelil Harta na lapačku, ale kanadský gólman stihol puk prikryť pred bránkovou čiarou, čo potvrdil videorozhodca. V 48.minúte prestrelil z pravého kruhu Sandström kapitán strom. Potom ešte pomohla Švédom dvakrát tyč po Chabotových pokusoch a v power play pečatil výsledok Gauthier.

Kanada tak môže zopakovať v domácom prostredí zisk zlata z roku 2015, kedy sa hralo tiež v Toronte a Montreale.

USA – Rusko 4: 3 po sam. nájazdoch (1: 1, 2: 1, 0: 1 – 0: 0)
Branky a nahrávky: 20. White (Keller, Jones), 31. Kunin ( Greenway, Bracco), 37. White (Anderson, Keller), rozhodujúci sam. nájazd Terry – 12. Kaprizov (Vorobjov), 22. Gurjanov (Kudako, Karnauchov), 47.Gurjanov. Rozhodca: Burchell (Kan.), Linde (Švéd.) – Kohlmüller (Nem.), Suchánek (ČR). Vylúčenie: 1: 4. Využitie: 1: 0. Diváci: 11 576.

Kanada – Švédsko 5: 2 (2: 2, 1: 0, 2: 0)
< b> Góly a asistencie: 8. Stephens (Cirelli), 19. Cirelli (Clague, Chabot), 33. Gauthier (Dubois), 48. Stroje (Juulsen, Bean), 59. Gauthier (strom, Jost) – 7. Eriksson Ek (Söderlund), 9. Grundström (A. Nylander). Rozhodca: Salonen (Fin.), Stricker (Švajč.) – Davis (USA), Goljak (Biel.). Vylúčenie: 4: 6. Bez využitia. V oslabení: 0: 1. Diváci: 13.456.

You may also like...