Jovovičovi baví českú ligu krásnymi gólmi a túžia po majstrovstvách sveta

Za hranicou šestnástky sa oprel do lopty a nádhernou technickou střeloupřesně našiel horný rožtek bránky. Takto vyzeral gól, ktorým Vladimir Jovovičovi poslal futbalistu Jablonca do vedenia v nedeľňajšom domácom zápase proti Mladej Boleslavi.

“Skríkol som na Tecla, aby mi dal balon, vystrelil som z prvej a bol z toho pekný gól,” tešilo Jovovičovi.

jabloneckí nakoniec súpera jasne zdolali 3: 1 a reprezentant Čiernej Hory na tom mal najväčšiu zásluhu. Strelil dva góly, na ďalší prihral svojmu útočnému parťákovi Tecl. “Dal som dva góly, ale to nie je dôležité. Dôležitá je výhra, “hovoril 22-ročný talent po svojom skvelom predstavení.

Za Jablonec od svojho letného príchodu nastúpil k piatim zápasom, v ktorých nastrieľal už tri góly.Aj ten proti Jihlave v 7. kole bol výstavný: z 25 metrov do šibenice. So spoluhráčmi komunikuje po anglicky, ale rozumie aj českým slovíčkam. “Nema problema,” hovorí so smiechom vo svojej materčine.

Profesionálne kariéru naštartoval už v 17 rokoch v čiernohorskom tíme Sutjeska Nikšič. Získal s ním dva majstrovské tituly a dvakrát si zahral v kvalifikácii o Ligu majstrov.

Začiatkom roku 2015 sa v médiách objavili správy, že sa o Jovovičovi preťahuje niekoľko anglických klubov na čele s Aston Villou. Z prestupu však napokon nič nebolo a v marci toho istého roku sa udial incident, ktorý prišiel Jovovičovi draho. V zápase s Buducnost Podgorica videl červenú kartu za odplácanie a následne napadol rozhodcu. Výsledok?Disciplinárka mu naparila šesťmesačná trest. “Nerád sa k tomu vraciam, mal som jednoducho zlý deň,” hovorí Jovovičovi.

Pred dvoma rokmi prestúpil Vladimir Jovovičovi do Crvenej Zvezdy Belehrad, tam však nedostal šancu a putoval po hosťovaniach po Srbsku – najprv hral za iný belehradský klub OFK, potom za Kruševac a nakoniec za Spartak Subotica.

Tento rok v lete sa s CZ Belehrad dohodol na ukončení kontraktu a ako voľný hráč zamieril do Jablonca, kde podpísal ročnú zmluvu s opciou. Prišiel na odporúčanie manažéra Igora Gluscevic, niekdajšieho hráča pražskej Sparty. “Je to mladý hráč, bude makať, aby ukázal, že má kvalitu a dokáže Jablonci pomôcť,” hovoril Gluscevic pri prestupe.

Vladimir Jovovičovi patrí k najväčším nádejám čiernohorského futbalu.Už od roku 2012 pravidelne nastupuje za reprezentačné výbery. Cez devätnástka a dvadsaťjednotku sa prepracoval až do A-tímu, v ktorom debutoval vo svojich 19 rokoch.

Teraz ho s Čiernou Horou čakajú dva kľúčové zápasy kvalifikácie o svetový šampionát. Čiernohorci sú v skupine E druhí a hrajú doma s tretím Dánskom a potom na ihrisku vedúceho Poľska. “Verím, že môžeme oba zápasy vyhrať a postúpiť na majstrovstvá sveta, ale bude to veľmi ťažké,” uvedomuje si ofenzívny hráč.

Aj s Jabloncom má veľké ciele. “Máme dobrý tím a určite môžeme bojovať o európske poháre.”

You may also like...