Johanna Konta oznamuje svoj príchod na ďalšiu úroveň svojho športu

Konta, ktorá minulý rok prehrala vo štvrťfinále s Victoria Azarenkou na svojom turnajovom debute, sa pripojí k Andy Murrayovej ako britská majsterka v Brandon Parku, ale čo je ešte dôležitejšie, presunie sa na svetovú pozíciu 7 a na druhé miesto na ceste do Singapuru, kde tí najlepší hrajú to najlepšie na konci sezóny. Existuje spôsob, ako ísť, ale toto bolo víťazstvo rovnako dobre načasované, ako jej zlá služba. Zasiahla veľkú, keď v úzkych rohoch, ignorovala svoje občasné neúspechy.

„Celý turnaj si udržala tak dobre hlavu,“ povedala Martina Navratilova spoločnosti BT Sport. “Je chladná.Len málo z nich môže zasiahnuť Caroline mimo súd takto: Serena Williams, Muguruza, Sharapova. “ Je v celkom dobrej spoločnosti.

S neprítomnosťou Sereny Williamsovej, ktorá sa stretla s pokročilou históriou a dôchodkom (ak tento 35-ročný Američan tento rok prejde rekordom 24 veľkých spoločností Margaret Court), je ťažké vidieť ju hrať oveľa za USA Open v septembri), oficiálny svet No1, Angelique Kerber, striedanie medzi úžasné a krehké, a ďalšie ašpiranti radenie do fronty bez úplného presvedčenia, koruna je tu pre niekoho, kto chytiť v budúcom roku alebo tak.Keby sa Konta chopil konečnej ceny a Murray mal súčasne rozšíriť svoju vládu na ATP Tour, britský tenis by bol po mimoriadne desiatich desaťročiach frustrácie a nedostatočného postavenia na vrchole obidvoch prameňov hry. p>

Všetko, čo by sa dalo vylúčiť ako špekulácia s vlajkami, sentiment, ktorý nikdy Konta (ani Murraya) netrápil. V profesionálnom športe existuje viac športovcov na rovnakej úrovni ako 25-ročný fajčiar z Eastbourne. Počas svojho spojenia so svojím životným trénerom Juanom Coto sa natiahla skôr za ticho než za hubbub.Coto smrť minulý rok tvrdo zasiahla, ale reagovala pokojne, s ktorým by súhlasil, a potrebovala to niekoľkokrát proti Wozniackimu.

Zatiaľ čo Konta dosiahla semifinále Australian Open 2016 upozornila Na základe jej kvality by jej predpovedajúce dramatické metamorfózy predpovedali iba horliví priaznivci a blízka rodina. Ne stalo sa to náhodou.

Bola to Konta, ktorá vniesla do Konty koncepciu procesu: správne naladiť metódu a prípravu a dôverovať jej talentu, existovať „v okamihu“, namiesto toho, aby sa vzdali okovy výsledkovej tabuľky.Takáto disciplinovaná stratégia určite utlmila očakávania, rovnako ako prinútila každú tlačovú konferenciu, aby vyzerala ako slučka zo samoobslužnej konferencie, ale priniesla do jej hry pokoj, ktorý jej najnovší tréner Wim Fisette povzbudil. “Buď šťastný,” bola jeho rada na súde po napätej prvej sade. Prikývla, usmiala sa a vrátila sa, aby dokončila prácu. Facebook Twitter Pinterest Víťazstvo titulov Johanna Konty v Miami bolo jej prvým najvyšším víťazstvom na turnaji WTA. Fotografia: Wilfredo Lee / AP

Pred dvoma Vianocami, keď pravidelne hľadala najlepšie kúsky svojej hry, Konta povedala niekoľkým z nás: „Je to vzrušujúce, pretože viac hráčov vie viac o tom, kto Som. Nemám o to však strach. “

Aj keď je tu o Konte veľa obdivovania mimo súdu, jej súperi sa ju obávajú, keď na ne nasadí svoju hru. Všetkým, ktorí to vidia, je zjavné pevné odhodlanie ignorovať zlé okamihy a stavať na dobrom. Za hodinu aj za 35 minút ich bolo dosť, zastavila tvrdý Daneov tvrdý beh v roku 2017 v horúcom a veternom dni na Floride.

Nervy občas zasiahli. V druhom sete odmietla pár rutinných volejov, sprísnila si pár porcií a premárnila dva zlomové body predtým, ako vyšla na 4-3.Keď však odohrala drop-shot a lobovala na trati za jej definitívne prerušenie služby, vyzerala rovnako chladne a nemilosrdne ako Maria Sharapova. neúrodné roky medzi rokom 2008, keď dokončila svoju prvú kampaň, sa umiestnila na 668 miestach na svete a do konca sezóny 2014, keď sa jej podarilo dosiahnuť hranicu 150 rokov na svete. Jej domáce hodnotenie sa sotva spomínalo.

Britské nádeje potom zostávali s predčasným zásahom moci do Laury Robson a ľahkým atletickým hokejom Heather Watsona. Robson zostáva v comeback limbo; Watson skĺzol mimo prvých 100.Konta – príležitostnými pozorovateľmi roky považovaná za málo známe, ak sľubné prichádzajúce zo Sydney – sa bez Joa stala bezesporu najlepšou ženou v britských farbách.

Navratilova dodala: „Jo Konta môže poraziť kohokoľvek v daný deň. Je určite na správnej ceste. Ak sa zapojíte do práce, vyplatí sa to. “

You may also like...