Ibtihaj Mohamed by bol dokonalým nositeľom vlajky pre rozdelené USA

To, že americkí športovci údajne urobili druhú voľbu pre Michaela Phelpsa ako vlajkového nositeľa, ukazuje, koľko chápu potrebu ukázať svetu, že nepochádzajú z miesta, kde je neznášanlivosť cnosťou. Olympiáni majú tendenciu byť svetskejší a vedia o takýchto otázkach ako väčšina športových hviezd a väčšina z nich nežije v bubline, ktorú obývajú mnohí vysoko platení profesionálni športovci. Súťažia v zahraničí, pravidelne sa vystavujú novým kultúram, ľuďom a nápadom.

Mohamed je ideál dnešnej Ameriky, miesto, kde dievča z New Jersey môže vyrastať s olympijským snom a dosiahnuť to, aby sa to stalo skutočnosťou napriek všetkým hlasom, ktoré sú v opovržení pri pohľade na jej súťaženie v hidžábe [Pre svet, ktorý sa musí pýtať, či sa v Spojených štátoch zbláznil vo volebnom roku, keď kandidát rozbila šialenstvo strachu okolo každého, kto nevyzerá ako on, najlepšie posolstvo, ktoré mohli poslať USA, dal Mohameda na frontu svojej delegácie v piatok večer.

V iných olympijských hrách by bol Phelps v každom inom roku perfektnou voľbou. On je možno najväčší americký olympionik vôbec, získal 18 zlatých medailí. Má tiež nádherný príbeh vykúpenia za sebou; šampión, ktorý zvíťazil vo veľkom, keď bol mladý, narazil na sériu omylov, vrátane zatknutia za účelom jazdy pod vplyvom omamných látok, len aby vyrastal z temnoty ako zmenený človek.Keď hovoril na tlačovej konferencii tu vo štvrtok, bol výrečný spôsobom, akým si nikto nemohol predstaviť späť, keď vyhrával všetky tie zlato v Pekingu, zažiaril na uznanie, ktoré ho zdalo byť nadsadené. Povedal, že plakal, keď mu bolo oznámené, že bol vyzdvihnutý, aby v noci viedol vlajku. Americkí Olympiáni by mali byť hrdí na to, že ho postavia pred seba. Ibtihaj Muhammad: americký šerm hviezda na výzvu neznášanlivosti a nenávisti Čítajte viac

Ale to nie je žiadna iná olympiáda v žiadnom inom roku. Toto je olympiáda, kde musí svet vidieť to, čo USA skutočne zastupujú. Je to tá krajina, o ktorej hovorí Trumpová, vystrašená zo závoju hlavy ženy? Alebo je to krajina, kde sa dieťa domnieva, že môže byť niečo veľké bez ohľadu na rasu, triedu alebo náboženstvo?V porovnaní s Phelpsom, ktorý je o 31 rokov starší ako ona, Mohamed nič nevyhral. V prvých olympijských hrách súťaží a neočakáva sa, že získa zlatú medailu. Jej pobyt v centre pozornosti Ríše môže byť krátky, ale obraz jej súťažiaceho v hidžábe by mohol prežiť oveľa dlhšie, než montáž medailistov zabalených do americkej vlajky. Existuje veľa ľudí, ktorí tvrdia, že politika Nepatria na olympijských hrách. Nepochybne táto nálada zohľadnila rozhodnutie niektorých športovcov, aby hlasovali za Phelpsa. Ale olympijské hry boli vždy politické.Jediné, čo musíte urobiť, je vidieť kilometre vozidiel, ktoré sú tu zablokované, pretože cesty sú blokované, aby sa uľahčil voľný pohyb úradníkov Medzinárodného olympijského výboru. alebo jazdiť na šumivom novom línii metra z jednej bohatej komunity do druhej, vybudovanej na poburujúcej cene, bez výhod pre pracovnú triedu Rio. Olympijské hry sú veľmi politické miesto.

Americký olympijský výbor to chápe. To je dôvod, prečo tohle leto strávilo veľa času a peňazí americkými športovcami, aby sa vyhli urážke Rio alebo Brazílie. Rozumie tomu, že USA, ako jedna z najväčších svetových mocností, sú snáď tou najviditeľnejšou krajinou. Uvedomuje si, že jeho kroky sú krokom krajiny. Neexistuje taká vec ako neviditeľný americký športovec na olympijských hrách.A Ibtihaj Muhammad nechce byť neviditeľný.

“Je to ťažké politické prostredie, v ktorom sa práve nachádzame. Myslím, že moslimovia sú pod mikroskopom a dúfam, že zmením obraz toho, čo môžu mať moslimské ženy, “povedala na summite olympijských zhromaždení USA v marci.

Mohamed povedal v ten deň, že nikdy raz sa spochybnila ako americká napriek rastúcej anti-moslimskej rétorike v USA. “Toto je môj dom, moja rodina bola vždy tu a je to súčasťou toho, kým som a je to všetko, čo viem,” povedala. Svet potrebuje vidieť Ibtihaja Muhammada. Musí vedieť, že ona je to, čo je Amerika: nepravdepodobný vlastný úspech. Americkí športovci urobili bezpečnú voľbu v Phelps ako nositeľ ich vlajky. Vhodná voľba. Iba tentoraz sa na túto olympijské hry nepodarilo urobiť najlepšiu voľbu.Bola tu príležitosť.

You may also like...