unibet-startpage

Havlat oficiálne ukončil svoju kariéru. A dôkladne opísal jeho starnúcu trápenie

“Je to už 14 mesiacov od poslednej hry NHL. Vyradil som dva zápasy v St. Louis. Louis, pretože som nemohol vykonať také výkony, aké som si predstavoval a čo som očakával. Cítim ostrú bolesť v oboch slabinách, “uviedol Havlat vo svojom spovede. Jeho koniec v novembri 2015 bol prekvapený. Bol to jeho druhý zápas v drese. Louis, ktorý prekvapivo dostal šancu vrátiť sa do NHL. Šok bol o to viac, že ​​zaznamenal víťazný gól na ľade New Jersey.

O dva dni neskôr, počas stretnutia v Madison Square Garden v New Yorku, zistil, že to nebude fungovať. Neodpovedal však. Až do teraz.

“Potom som premýšľal o ďalšom kroku.Niekoľko lekárov sa na mňa pozrelo a bolo tu nádej, že sa pokúsim znova hrať. V apríli 2016 som začal rehabilitovať a na konci mesiaca som už trénoval. Cítil som sa lepšie, v minulosti som mal pozitívne výsledky. Celé leto som trénoval, ako keby som sa pripravoval na sezónu a dokonca mal niekoľko pozván do tréningového tábora NHL, “hovorí Havlat.

Počas leta robil skok doma v Brne na starom štadióne, kde začal ako malý hokejista. Bol zvedavý, ako by sa cítil. On sa čoskoro stal istý, že ísť do Montrealu, kde sa pripravoval na sezónu za posledných dvanásť rokov.

“Prišiel som začiatkom septembra a bolí ťažko. Cítil som sa lepšie a lepšie, ale stále to nestačilo trénovať na najvyššej úrovni.Potom tam boli výcvikové tábory, ale stále som sa necítil ako sto percent. Bol som plný emócií. Cítil som viac frustrácie ako hnev. Vo finále by som bol ale viac spupný, keby som sa o ten návrat nepokúsil, “vie Havlát.

Preto už bol vnútorne rozhodnutý skončiť, lenže potom sa ozvala Kométa so zaujímavou ponukou. Libor Zabransky sa ho opýtal, či chce pomôcť tímu v play-off. “Tak som to skúsil. V decembri som trénoval s tímom, ale týždeň predtým, kedy som mal odohrať prvý zápas, sa moje problémy s trieslami vrátili. “

Vtedy bolo jasné, že to nemá zmysel, hoci moc túžil hrať doma pred vlastným otcom . “Je mu 86 rokov, mal ma v päťdesiatich a v detstve bol mojím trénerom.Bol to pre mňa veľmi dôležitý človek, všetko, čo som mal v živote, bolo vďaka nemu a mojej mame, “povedal Havlat, 35,

” Hokej bol môj život, ale nemohol som hrať za posledné roky predpokladal si. Moje srdce chcela pokračovať, ale telo neposlúchlo. Vedel som, že je čas. Viem, že som urobil správne rozhodnutie. Bol som na ramennej operácii, mal vážne panvové rany a iné zdravotné problémy, ale moja kariéra bola pretiahnutá problémami s slabinami. Dlho som sa im podarilo zvládnuť, aby nikto nič nevedel. Nakoniec však škoda bola vážna. Niektorí hráči nikdy neublížia, ale som iný. Nesťažujem sa. Mám šťastie, že som mal takú kariéru, akú som mal. “Havlat si nie je istý, čo urobí.Určite vie, že nechce na chvíľu prísť na zimný štadión, aj keď žije na Floride, kde žije, v blízkosti svojich priateľov, ktorí po ukončení svojej kariéry absolvovali výcvik malých detí. Tomáš Vokoun, Petr Sýkora, Radek Dvořák a Olli Jokinen. Možno chcem, ale ešte nie. Mám dve krásne dcéry: mladší je v júli starší ako dva roky. Moji rodičia mi dali veľa a teraz je to môj rad. Musím to dať svojim dvom malým dcéram. Už nie je o mne. Môj život sa zmenil k lepšiemu. “