unibet-startpage

Generálny tajomník Fify Jérôme Valcke pod tlakom nad 10 miliónov dolárov “úplatok”

Pozícia výkonného generálneho tajomníka Fify Jérômeho Valckeho bude pravdepodobne vystavená silnému tlaku po objavení nových dôkazov, ktoré preukázali, že si bol vedomý platieb vo výške 10 miliónov dolárov od juhoafrických úradníkov Jack Warnerovi, ktoré americkí vyšetrovatelia opísali ako úplatok.

Zjavenie tiež prinesie, že víťazný prezident Fify, Sepp Blatter, bol nedávno opätovne zvolený za piatu funkciu, pod novým tlakom nad tým, či vie o platbe v roku 2008 a o čom to bolo. Fifa korupčný škandál: Jérôme Valcke opísal ako odosielateľ 10 miliónov dolárov na Jack Warner Prečítajte si viac

Len hodinu po tom, čo FIFA vydala vyhlásenie, v ktorom poprelo, že Valcke povolil prevod 10 miliónov dolárov na účet Bank of America spojený s Warnerom Z Juhoafrickej futbalovej asociácie získal tlačová asociácia, ktorá bola adresovaná dlhoročnému generálnemu tajomníkovi Fify.Ukázalo sa, že si to bol vedomý a obsahoval podrobné pokyny na zaplatenie.

Fifa vyhlásenie nepovedalo, že ani Valcke, dlhoročný najbližší spojenec a sponzor Blatter, ani samotný prezident “sa nezapojili do iniciácie, schvaľovania a implementácie Vyššie uvedený projekt “. Platba je jadrom škandálu úplatkárstva FIFA – obžaloba amerického oddelenia spravodlivosti 18 osôb vrátane 13 vedúcich predstaviteľov FIFA o poplatkoch za korupciu hovorí, že peniaze boli vyplatené spoločnosti Warner a Jeho zástupca Chuck Blazer na oplátku za to, že bude hlasovať o majstrovstvách sveta v roku 2010, ktoré sa budú konať v Južnej Afrike. Obžaloba uvádza, že “vysoký úradník FIFA spôsobil platby…v celkovej výške 10 miliónov dolárov Prepojený z účtu FIFA vo Švajčiarsku na korešpondenčný účet Bank of America v New Yorku…pod kontrolou Jackom Warnerom. “List, ktorý Guardian uvidel, bol datovaný 4. marca 2008 a obsahoval podrobné pokyny o tom, ako Peniaze by sa mali vyplácať.Prezident SAFA Molefi Oliphant žiada o odpočítanie sumy 10 miliónov dolárov od 423 miliónov dolárov z dôvodu organizátorov majstrovstiev sveta vo futbale Fifou a namiesto toho smerovaného do “programu legendy diaspóry” pod kontrolou Jack Warner, zneucteného bývalého prezidenta Concacafa .Martyn Ziegler (@martynziegler) BOMBSHELL: List z Juhoafrickej republiky FA na FIFA poučenie $ 10m platbu na Warner WAS adresované Jeromemu Valckemu pic.twitter.com/b0yKBPRAcAJune 2, 2015

List od Oliphanta Valcke Znie: “Vzhľadom na rozhodnutie vlády Južnej Afriky, že suma 10 miliónov USD z budúceho financovania operačného rozpočtu organizačného výboru a následne predbežne zvýši sumu na program Diaspora Legacy.SAFA okrem toho požaduje, aby bol program Diaspora Legacy Program spravovaný a implementovaný priamo prezidentom Concacaf, ktorý bude konať ako fiduciár fondu. ”

Odpoveď spoločnosti Fifa znie:” List je v súlade s našou Vyhlásenie, v ktorom sme zdôraznili, že finančný výbor FIFA urobil konečné schválenie. “Podľa amerického obžaloby boli peniaze prepustené do osobných účtov spoločnosti Warner a zaplatil 750 miliónov dolárov sľubovaným 1 miliardu dolárov Blazerovi.

Warner, medzi obžalovanými v USA, povedal po svojom zatknutí minulý týždeň: “Ak som za tridsať rokov zlomil peniaze, kto mi dal peniaze?Prečo nie je obvinený? ”

V obžalobe, ktorá nasledovala po zatknutiach minulú stredu, sa tvrdilo, že platba vo výške 10 miliónov dolárov z Južnej Afriky bola odovzdaná do Karibiku výmenou za hlasy Svetového pohára. Vyhlásenie FIFA, prepustené dnes ráno v dôsledku nočných správ v New York Times, že Valcke nebol menovaným vyšším úradníkom uvedeným v obžalobe, uviedol, že francúzsky generálny tajomník sa nezúčastnil.

Uviedla, že platba bola uskutočnená na žiadosť juhoafrickej vlády a FA a schválená argentínskym Juliom Grondonom, bývalým predsedom finančného výboru Fify a dlhoročným spojencom prezidenta Seppa Blattera. Grondona zomrel minulý rok.

Fifa trvala na tom, že Valcke ani nejaký iný vedúci predstaviteľ nemal záujem.Na tlačovej konferencii v sobotu bol Blatter požiadaný o svoje vedomosti o platbe vo výške 10 miliónov dolárov a odpovedal: “Rozhodne to nie som ja. Nemám $ 10m ”

V vyhlásení Fifa povedal:”. Platby vo výške USD 10m bola schválená vtedajší predseda finančného výboru a vykonané v súlade s organizáciou predpismi FIFA. Fifa nevznikla žiadne náklady v dôsledku žiadosti Južnej Afriky, pretože finančné prostriedky patrili do LOC.Tak LOC, ako aj SAFA dodržali potrebné formality pre zmenu rozpočtu.Fifa generálny tajomník Jérôme Valcke zrušil výlet do svetového pohára žien čítať viac

“Ani generálny tajomník Jerome Valcke ani žiaden iný člen vrcholového manažmentu Fify Boli zapojené do iniciácie, schvaľovania a implementácie vyššie uvedeného projektu. ”

Ďalej uviedol:” SAFA poverila Fifu, aby program Diaspora Legacy Program spravoval a implementoval priamo prezident Concacaf, ktorý v tom čase Bol podpredsedom finančného výboru a kto by mal konať ako fiduciár fondu programu Diaspora Legacy Program vo výške 10 miliónov USD. ”

Odkaz na Warnera, ktorý ako podpredseda finančného výboru bol zapojený do diskusií o Účinne schvaľuje platbu vo výške 10 miliónov dolárov pre seba, sama vyvoláva otázky o procesoch Fify. V pondelok Paraguaj sudca nariadil domáce zatknutie bývalého prezidenta Juhoamerickej futbalovej federácie Nicolás Leoz, obvinený z účasti na škandále.A v Brazílii sa začalo nové vyšetrovanie sporných konaní Ricarda Teixeiry, bývalého šéfa brazílskeho futbalového zväzu, ktorý je obvinený z toho, že urobí $ 150 miliónov korún. Jeden z jeho nástupcov, José Maria Marin, bol medzi zatknutými minulý týždeň. Členka predstavenstva anglického futbalového zväzu Heather Rabbatts oznámila, že sa s okamžitým účinkom stiahne z pracovnej skupiny Fify proti rasizmu a diskriminácii. “Rovnako ako mnohí v hre považujem za neprijateľné, že sa urobilo tak málo pre reformu Fify,” povedala.