Fanúšikovia Sparty prešli pražskými ulicami na derby do Edenu

sparťanskí ultras, ktorí pred zápasom obliekli čiernu farbu, začali pochod na Letnej. V sprievode horeli dymovnice a niekoľkokrát sa ozval delobuchy. Dymovnicu Sparta odpálili aj v metre na Můstku. Polícia niekoľko fanúšikov počas pochodu zadržala.

Fanúšikov Sparty, skandujúcich “Jude Slavie”, strážili desiatky policajtov, niektorí so sebou mali aj psov. U Slavie sa k nim potom pridali jazdci na koňoch. Polícia celkom zaistila okolo 25 ľudí podozrivých zo spáchania priestupku. Podľa hovorcu pražskej polície Jana Danka išlo väčšinou o prípady spojené s používaním pyrotechniky.U jedného zo zaistených nemožno vylúčiť, že jeho konanie bude kvalifikované ako trestný čin, doplnil Daněk.

Pri odchode z letenského štadióna polícia zdôraznila, že si účastníci pochodu nesmú zahaľovať tváre a používať pyrotechniku. Ako odpoveď sa ozval delobuchy a následne zapálená dymovnice. Následne policajti u Chotkových sadov niekoľko jedincov zadržali a vytiahli z davu.

Cez Malostranské a Václavské námestie sa presunuli z Múzea metrom na stanicu Želivského, odkiaľ zišli dolu do Vršovic ku štadiónu Slavie.

Fanúšikovia išli tentoraz v čiernom oblečení. “Všetci ideme v čiernej farbe! Prečo? Pretože to jednoducho vyzerá dobre.K tejto príležitosti bola vyrobená tričká s tematikou, Antislávisti ‘, “stojí na facebookovej udalosti na stránkach Ultras Praha.

Sparťanom cestu znepríjemnil mierny dážď. Pri príchode do vršovického Edenu polícia priaznivcov oboch tímov oddelila, z radov sparťanov občas vyletela na prizerajúci fanúšikov Slavie nedopitý plechovka piva. Objavila sa aj ďalšie dymovnice.

Derby pražských “S” sľubuje tryskochvosté atmosféru, je vypredané a bude o čo hrať. Obaja Ligoví favoriti zatiaľ potkýnajú za suverénny Plzňou, Slavia stráca po šiestich kolách už šesť bodov, Sparta ešte o bod viac.

Domáce obhajcovia titulu sú v lepšej psychickej pohode, vo štvrtok sa navyše naladili víťazstvom v Európskej lige nad Maccabi Tel Aviv.Zato Spartu trápil vnútorné rozpory, narušené sú aj vzťahy medzi ostrým jadrom fanúšikov a vedením klubu.

Ak Slavia neprehrá, pretiahne neporaziteľnosť v lige na 33 zápasov a vyrovná tak rekord Sparty z rokov 2009 až 2010. Doma navyše nepadla od októbra 2015 v 27 ligových dueloch za sebou. Fandovia Sparty si v Edene priali vidieť jediné: ako sa lichotivé séria arcikonkurenta rúcajú.

You may also like...