unibet-startpage

Dva Newcastles: kluby na rôznych stranách sveta, ktoré sa zjednotili v bojoch

Bol som veľmi dobrý pre Newcastle. Ale toto miesto neurobil nič iné, len na mňa. Newcastleské jety sú na predaj…Nemôžem sa dočkať, kým ich nedostanem von. Len minulý rok to boli slová, ktoré boli striktne postriekané z úst úradu Nathana Tinklera z majiteľa Newcastle Jets. Minulý týždeň však bol bývalý elektrikář vyrobený dobrý obraz piva s fanúšikmi, keď sledoval, ako jeho tím stratí 4-3 thriller do Sydney FC. Tinklerove úsilie s týmito fanúšikmi bolo ponorené trochu výsledkom, ktorý zabezpečil, že Jets skončil sezónu zakorenenú na spodku tabuľky A-League a rozčarovanie fanúšikov klubu zostáva na dych.

Jeho znovuobjavenie bolo veľkolepým obratom od majiteľa, ktorý predtým nechcel mať s klubom nič spoločné.V kombinácii s backflip, scéna piva na pivo vyčítal eery paralely s iným futbalovým majiteľom, ktorý sa nachádza v Newcastle-Upon-Tyne viac ako 16 000 kilometrov. V auguste 2008 bol šéf Newcastle United Mike Ashley, ktorý nedávno kúpil klub, natočený s fanúšikmi spoločnosti Magpies a za menej ako 12 sekúnd zostrelil pivo. Nie je to po prvýkrát, ani to pravdepodobne bude posledné, že títo dvaja majitelia vyrábali kopírovaciu akciu. Rovnako ako dve mestá s rovnakým názvom sa Ashley a Tinkler zdajú jednoznačne prepojené. Newcastle, Austrália, prijala názov anglického mesta a okolitých predmestí čiastočne kvôli prítomnosti uhlia v regióne.Obe osady boli tvarované kvôli čiernej, škaredému skalu, ako aj lodiarskemu priemyslu.

V dôsledku toho majú obyvatelia, geordia a novokastriáni podobné vlastnosti – priateľské, hrdé, do zeme, svet mimo hlavného obyvateľstva. Tak sa im to páči, robotnícka trieda. Najdôležitejšie je možno, že miestni obyvatelia sú naštvaní športom. Dokončuje blízku tretinu medzi priateľmi a rodinou, v niektorých prípadoch dokonca beží prvýkrát. Napriek tomu obaja Newcastle United a Newcastle Jets často zostali v tieni, pokiaľ ide o úspech.

Pre fanúšikov Toonu bol posledný významný kus striebra FA Cup v roku 1955 (niektorí fanúšikovia sa nepočítajú Ich medziparlamentné víťazstvo v roku 1969).Newcastle Jets vyhral v roku 2008 majstrovstvá A-League, ale to bolo zriedkavé odklonenie od cesty, ktorá je zvyčajne plná nedostatočných výsledkov. Takže keď Ashley a Tinkler prišli zachrániť dva kluby – prvý v máji, 2007, druhá v septembri 2010 – medzi oboma skupinami fanúšikov bol optimizmus. Vzhľadom k tomu, že prevzatie sa odohralo viac ako tri roky, predsa Tinklerova vláda v Newcastle Jets zaujala skoro zrkadlový obraz Ashleyho vlastníctva na druhej strane sveta. Ashley, ktorý urobil jeho Šťastie v maloobchode, okamžite vyskúšal fanúšikov Newcastle tým, že priniesol späť klubovú legendu Kevina Keegana pre svoj tretí príchod. Nový majiteľ zaujal jeho miesto medzi fanúšikmi v stánkoch, zakrytých replikou čiernej a bielej pruhy.Miloval pint a miloval punt a Newcastle bol pravdepodobne jeho najväčší hazard. Toonoví fanúšikovia to zaplatili.

Tinkler bol rovnako rád na flutter a pivo, najmä na pretekárskych tratiach. Ale bol to futbal, kde začal svoju osobnú výpravu v športe pod zámienkou svojej spoločnosti Hunter Sports Group. Nový majiteľ Jetov bol bohatý, ale čo je najdôležitejšie, držal miestne väzby a začínal svoju kariéru elektrikára dělnickej triedy v baníckom meste Muswellbrook. Jeho vyvýšenosť k vlastnému miliardárovi bola vecou rozprávok. Tinkler bol skoro príliš dobrý na to, aby bol pravdivý, rovnako ako Ashley. A tak sa to ukázalo. Asi dva roky do držby každého majiteľa, katastrofa zasiahla. Pre Ashleyho katalyzátorom bola Keeganova rezignácia v septembri 2008, ktorú bývalý kapitán Anglicka obviňoval zo zasadnutia rady.Jeho chaotický odchod sa stal fanúšikmi Toona proti ich zjavnému spasiteľovi. Ďalších troch manažérov a pridaná skupina vystúpili a fanúšikovia chceli, aby Ashley odišla. “Chceš ma von [Newcastle]. To je to, čo sa teraz snažím robiť, ale nestane sa to cez noc a nemusí sa to vôbec vyskytnúť, ak kupujúci nevstúpi, “povedala Ashley. Kupujúci nepriniesol dopredu, ani nie je ochotný zodpovedať Ashleyho požadovanú cenu, a tak bol klub odobratý z trhu a Ashley opätovne potvrdila svoj záväzok. Pre Tinklera, náhla zmena prišla o niečo menej ako dva roky

Do jeho funkcie. Zúfalý boj s Austráliou futbalovej federácie v súvislosti s poistnými a licenčnými poplatkami sa rozpadol a Tinkler sa pokúsil vrátiť svoju licenciu A-League uprostred osobných finančných ťažkostí.Tinkler sa nakoniec zdráhal a neochotne pokračoval, ale jeho činy, rovnako ako Ashleyho, rozpadli vzťah s fanúšikmi. Ashley bol ako zosnulý milenec, odmietanie Toonových fanúšikov príliš veľa odpustiť. Odmietol prosiť o ich náklonnosť. Šikovný a šikovný podnikateľ riešil tento problém jediným spôsobom, ako vedel, ako – prenasledovanie zisku. Tinkler mal väčšie problémy, čo viedlo k jeho nezaujatiu v Jets. Jeho finančná ríša sa z neho zhroutila z mnohých dôvodov a zaoberal sa intenzívnymi mediálnymi špekuláciami a dokonca aj vyšetrovaním nezávislého výboru pre korupciu. Počas nepríjemného obdobia sa obaja majitelia zdržiavali správy z miestnych médií , S Ashley blacklisting The Chronicle a The Journal, a nakoniec národný papier Daily Telegraph.Hlásenie o protestoch fanúšikov a otázkach týkajúcich sa transferových transferov nebolo prijateľné podľa Ashleyho železnej pästi a telegraf zostáva zakázaný dodnes. Tinkler bol podobne nešťastný s množstvom pozornosti, ktorú Newcastle Herald smeroval k svojmu biznisu Ktoré zahŕňali stopu nezaplatených účtov a nespokojných zákazníkov. V dennej tlači bola vedená vojna, najmä proti vyšetrovateľským reportérom Donna Page a Robertovi Dillonovi. Ashley a Tinkler tiež videli, že sú vhodné na to, aby reklamné spoločnosti svojich firiem viedli na všetkých štadiónoch dvoch klubov za poplatok, a Ashley išla až do dočasného premenovania St James ‘Park ako “sportsdirect.com@StJames’ParkStadium”. >

Potom sa vyskytol problém s výkonom hráčov v oboch kluboch, pričom obaja majitelia sa zaoberali problémami unikátnymi, ale podobne nemilosrdnými spôsobmi.Ashley vyradil manažéra Chrisa Hughtona, ktorý urobil skvelú prácu, ale veril, že má príliš veľký vplyv na starších hráčov ako Kevin Nolan, Joey Barton a Alan Smith. Všetci nasledovali Hughtona von z dverí, keď nový tréner Alan Pardew prevzal úlohu ako Ashley novú bábku. Na druhej strane na svete, práve tento rok sa Tinkler zaoberal hráčskými povstaniami a zlými výsledkami tým, že absolvoval mimoriadnu trasu, ktorá sa v futbalovom manažmente často nevyskytuje. Namiesto toho, aby vylúčil trénera Phil Stubbins, zrušil zmluvy troch trénerov a päť starších hráčov. Tinkler tvrdil, že to bolo všetko v mene potrebného kultúrneho posunu.

Zmeny v obidvoch kluboch zanechali každý tím na minimálnej úrovni.Mzdové účty boli ozdobené, hráči hviezdy odišli, získali sa rozpočtové výhry a výkony na ihrisku sa odrazili toľko. Newcastle United zvíťazil len dvakrát v roku 2015 pod dočasným trénerom Johnom Carverom, zatiaľ čo Stubbins je stále nejako pod zmluvou aj napriek rekordom troch výhier v 27 zápasoch, ktoré vyvrcholili tvrdením drevenej lyžice A-Ligy cez víkend.

Pred týždňom a pol, v nedeľu popoludní, fanúšikovia Newcastle United konečne popraskali. Hromadné protesty sa konali mimo St James ‘Park, aby sa postavili proti Ashleyho vlastníctvu a približne 10 000 fanúšikov bojkotovalo proti Tottenhamu 3-1.Drastická akcia bola duchovným dieťaťom stránky AshleyOut.com, vytvorenej tak, aby spojila frustrovaných a rozčarovaných fanúšikov Toona v ich nespokojnosti s aktuálnym režimom Newcastle United, o ktorom sa domnievajú, že roztrhli srdce a dušu z klubu.

Prišiel len dva dni po tom, čo sa Tinkler objavil na stánkoch Hunter Stadium a mal by obsluhovať majiteľa Newcastle Jets s upozornením na to, čo môže mať budúcnosť. Tinkler stojí na križovatke a má dve možnosti práve teraz – pokračovať napodobňovať Ashleyho cestu zničenia alebo pokúšať sa vybudovať mosty.

Opätovné otvorenie vzťahov s médiami je východiskovým bodom, ak má nasledovať svoj silný Slová znovuzavedenia. Lenže minulý týždeň bol po následkoch porážky v Sydney chytený a agresívne zranený novinárkou Newcastle Herald Dillon.Takéto kroky nebudú presvedčiť fanúšikov, ani médiá, že je zmenený človek.

Tinkler má príležitosť objaviť sa ako rytier v svietiacej pancierke 2.0. Avšak, bez ohľadu na to, či mu finančné prostriedky alebo pozornosť mu umožňujú pokračovať, je stále otázkou. Fanúšikovia sa ešte nekupujú v humbuk. Pre Toon a Ashley sa nevyskytuje žiadna cesta späť. Zrážka 2.0 môže byť dokonca aj na kartách, keďže tím stratil sedem po sebe idúcich zápasov a sedel len päť bodov z bezpečia. Zatiaľ čo Jets majú malú šancu na renesančnú éru v budúcnosti, obdobie depresie v United vyzerá iste, že bude pokračovať. Dve hrdé mestá strácajú úchop na svojich milovaných futbalových tímoch a protesty na severe – pred Anglickom pred týždňom je pravdepodobne len začiatok nepríjemného a možno aj nakoniec stratového boja.Prívrženci spoločnosti Newcastle Jets sú v súčasnosti v zákulisí, neistý, či sa vzbúri alebo obnoví svoju dôveru. Iba Tinkler a Ashley vedia, čo sa bude diať ďalej v ich kluboch, a je zbytočné, že budúcnosť oboch ležia len v ich rukách. Fanúšikovia môžu kričať a kričať všetko, čo chcú, ale rovnako ako baníci pracujúcej triedy uhlia minulých rokov ich hlasy sú príliš často utopené alebo ignorované podnikovými šéfmi, ktorí prenasledujú zisky.