Dánsky tréner rovný: Zápas s češtinou? Radšej by som to nehral

V piatok porazili dánski futbalisti Kazachstan 4: 1. Potom by rozpustili celú udalosť. Namiesto toho navštívili Českú republiku, kde sa zajtra v Mladé Boleslavi stretne zápas proti domácemu výberu (20.30 ONLINE na iSport.cz). To neodvoláva na dánskeho trénera Agem Hareida. “V ideálnom prípade by som radšej nebol letieť a hra sa nepohla. Hráči čakajú na náročný rozvrh, “povedal v nedeľu dánskym médiám. Oba tímy oznámili kľúčové kvalifikačné bitky, že dôležití hráči budú zadržaní a náhradníci sa budú konať v Mladé Boleslavi. Česká výprava opustila štyri Sivok, Skalák, Hořava a potom chorého Schicka. A dánski odpovedali podobne.Pred utorskou hrou s Čechmi dostal niekoľko dní voľna. V tíme chýba Yussuf Poulsen (RB Lipsko), Andreas Cornelius (Kodaň), William Kvist (Kodaň) a kvôli zraneniam budú chýbať Pierre-Emile Højbjerg (Southampton) s Martinom Braithwaita (Toulouse).

Aj preto by dánsky tréner uprednostnil súboj, ktorý má byť zrušený. “Okrem toho hráč čaká náročný program. Budúci týždeň sa znovu rozbehne Liga majstrov, v ktorej sa kluby snažia prebojovať do jarnej fázy, “povedal Hareide v nedeľu pri stretnutí s médiami. Dánsky majster FC Kodaň má v Champions League stále šancu na postup do jarného osemfinále.

“Samozrejme ale tiež vieme, ako veľmi sú tieto reprezentačné termíny pre medzištátne duely dôležité. Ak by sme to nepoužili, stále by sme hrať menej.Aj napriek tomu som zväzu povedal, že by som sa bez neho obišiel, “stál si za svojím kouč, ktorému dánskej vedenie nevyhovelo.

Padla aj možnosť presunutia zápasu na marcový termín, ale ani ten Severanom nevyhovuje. Zatiaľ čo dánsky región čelí kvalifikačnému zápasu s Rumunskom, Češi už plánovali prípravu s Litvou, ktorá ich preskúma pred San Marínom. “Je to ešte horšie.Ligy sú v plnom prúde a Liga majstrov je tu, “povedal 63-ročný tréner. Priateľský zápas bol dlhší čas usporiadaný. Českí predstavitelia navrhli novembrovú lehotu Dánskemu zväzu a jeho protějšek, vrátane trénera Hareideho, v tom čase nemal žiadny problém. “Nemôžeme si dovoliť odmietnuť krajine ako je Česká republika, keď nás osloví so žiadosťou o prípravný zápas,” vysvetlil kouč Dánska, ktorý v roku 2014 ešte ako tréner švédskeho Malmö vyradil z 3. predkola Ligy majstrov pražskú Spartu.

You may also like...