Charlie Austin v Southamptone odstrihne bývalý klub Burnley na veľkosť

Sean Dyche po tomto zápase zavrhol, že Charlie Austin „je pre nás šťastným znamením pre šťastie, predali sme ho za 4 milióny libier a odvtedy sme mali dve promo akcie“, ale to je šibenický humor.

Keďže Odchod z Burnley v roku 2013 Austin skóroval štyri góly v štyroch zápasoch proti svojmu bývalému klubu a jeho dva údery tu pomohli rozšíriť Southamptonský tichý pokrok pod Claude Puel, zatiaľ čo odsúdili Burnleyho na ďalšiu porážku.

Austin preukázal svoj rastúci význam do Southamptonu otvorením bodovania čoskoro v druhej polovici a potom pridaním trestu.

Nathan Redmond, všedný popoludňajší hrozbu, rozptýlil tú ortézu s pekným vlastným cieľom predtým, ako Sam Vokes strelil penaltu. Stal sa prvým hráčom v siedmich zápasoch, aby prenikol do výnimočne ostražitej obrany Southamptonu.

Puel sa v sezóne nevedel presvedčiť o Austine skôr, ale útočník si vďaka bodovaciemu pruhu, ktorý teraz strelil, nútil svoju cestu do popredia svojich plánov. stojí pri siedmom cieli v posledných šiestich zápasoch.On a Southampton tu mali toľko šancí, že by mali skončiť s ešte väčším počtom bodov.

Dyche priznal, že Southampton bol silnejšou stranou, ale tvrdil, že jeho rozhodujúce rozhodnutia sú proti jeho strane. p>

Hostitelia by v piatej minúte prevzali vedenie, ak by Austin nebol zmarený nádherným zachránením Toma Heatona. Šancu vytvoril Matt Targett, ktorý vystrelil z ľavej strany ihriska. Austin použil učebnicu smerom nadol zo šiestich yardov, ale Heaton odpovedal tým, že dal lekciu v top-triede brankár, rýchlo sa ponorí do jeho ľavej strane, aby tlačil loptu okolo postu so silnou rukou.Austin použil svoje vlastné ruky, aby sa nedôverou chytil za hlavu.

Heaton je členom tímu v Anglicku a Dyche povedal, že záchrana bola podobná tej slávnej, ktorú Gordon Banks vyrobil z Pelé v roku 1970 alebo Joe Hart’s proti Slovinsku. týždeň. Heaton bol požiadaný, aby dal oveľa viac demonštrácií svojej schopnosti pred koncom zápasu.

Burnley sa snažil nájsť akúkoľvek slabosť v obrane Southamptonu, dokonca aj keď bol Targett v 14. minúte vyradený z zranenia škrečkov. Toto bol tretí zápas pozastavenia štyroch zápasov Andre Greya o online komentáre, ktoré sa uskutočnili dlho predtým, ako sa pripojil k Burnleymu, ktorého tvrdo potrestal jeho neprítomnosť.

Títo ľudia tu mali sťažnosť, keď Virgil van Dijk priniesol neopakovateľný skončiť do boxu Johanna Gudmundssona.Na Dycheho zdesenie rozhodca, Mike Dean, zamával na ihrisku a Southampton urobil presne to, že Dusan Tadic zametal pokutu do Austinovej cesty. Austin sa pokúsil o lanovku na dlhé vzdialenosti nad uviaznutým Heatonom, ale dostal ju žalostne zlým spôsobom, keď strelil malý výstrel.

Tadič mal o pár minút neskôr vďaka mocnej odmene Frasera ešte väčšiu šancu. Forster. Heaton vstal, keď sa na neho vrhol dopredu a potom sa zastavil. Southampton sa pokúsil poraziť Heatona ešte niekoľkokrát pred prestávkou, ale Redmond a Van Dijk boli obaja zmätení bez rozruchu. Spokojnosť Burnleyho s ich brankárom bola kompenzovaná stratou Stevena Defoura.Záložník sa stal vplyvným, pretože bol kúpený od Anderlecht v auguste a bol tu zmeškaný po tom, čo podľahol zraneniu hamstring tesne pred polčasom. za jeho vytrvalosť. Van Dijk vystrelil loptu z bránky z bránky do bránky a odskočil od ramena Jordyho Clasieho k Austinovi, ktorý sa ho snažil zasiahnuť do siete z dvoch metrov. Vokovia ju zablokovali, ale Austin bodol odrazom do siete. Austin nemohol skryť svoju radosť, ktorá bola pochopiteľná vzhľadom na jeho predchádzajúce chyby a skutočnosť, že jeho štvorročná dcéra Ava po prvý krát sledovala stánky.

Nedostatok návštevníkov hrany znemožnili návrat na scénu.Táto možnosť sa stala ešte vzdialenejšou o osem minút neskôr, keď Redmond zdvojnásobil vedenie hostiteľa. Bolo to sladké zakončenie vpred, ktorý sa oprel o polovicu volejbalu okolo niekoľkých tiel a do siete zo 16 yardov za rohom.

Šesť minút neskôr Sam McQueen, 21-ročný, Prišiel na miesto Targett, aby sa jeho debut Premier League, ukázal, že zatiaľ čo on môže byť neskúsený, nie je bez wiles, keď sa zrútil v krabici po náročnej výzve Gudmundssona. „Simulácia, možno verím, že sa to nazýva,“ povedal Dyche. Austin zdesil Heatona do potápania jedným spôsobom a prevalil loptu do protiľahlého rohu.

Jediná útecha Burnleyho bola, že strelili svoj prvý gól v lige v sezóne po tom, čo bol José Fonte uznaný za ilegálne zablokovaného behu. Ben Mee ako Burnley priniesol roh.Vokes strelil z miesta, ale víťazstvo Southamptonu sa nikdy nepozeralo do nebezpečenstva.

You may also like...