Česká: Víťazstvo nad Ruskom zvýši našu dôveru v euro

Brankár Petr Čech považuje víťazstvo 2: 1 v príprave nad Ruskom za veľa dôležité, pretože skalp tak kvalitného súpera podľa neho českým futbalistom zdvihne sebavedomie pred majstrovstiev Európy.

“Bola to veľmi dobrá previerka . Hrali sme dobre, aj keď sme z prvej chyby dostali gól. Ale bolo to od nás veľmi slušné, mali sme tam šance. v druhej polovici prišiel náš gól v pravú chvíľu, “ povedal novinárom Čiech.

“Sústredenie, ktoré bolo náročné, splnilo svoj účel.Vzhľadom k sebavedomie pred šampionátom je dôležité, že sme na konci dali gól na 2: 1 a porazili tak kvalitného súpera, “ pridal tridsaťštyriročný gólman Arsenalu.

V Innsbrucku inkasoval už v siedmej minúte po Kokorinově rane, na ktorú si siahol. “Gól som nevidel, pretože strieľal cez hráčov a ja reagoval na poslednú chvíľu. Už som to len škrtnul, “ popísal situáciu Čiech.

Pred pauzou vychytal Fjodora Smolová. ” Pri tej šancu som mu rýchlo zmenšil uhol, zavrel som mu prvú tyč, takže nemal inú Možnosť snažiť sa ma zastreliť. Namiesto toho som si dal nohy tam, aby som ho udržal vonku.Musel by to nadvihnúť, “ uviedol plzenský rodák.

Domnieva sa, že zverenci Pavla Vrbu po zmene strán zlepšili presnosť a rýchlosť, z čoho vyplynuli aj góly Tomáša Rosického a Tomáša Necida. “Prvá polovica bola dobrá, ale chýbala presnosť. V druhej polovici to bolo lepšie, rýchlejšie. Chceli sme hrať rýchlejšie, než sme nedali svojim súperom čas na formovanie. A to sa darilo, “ upozornil Čech.

V závere mal aj šťastie, pretože Denisovova strela mu prešla medzi rukavicami, ale odrazila sa od tyče. ” Balon strašne zaplával. Skoro som to chýbal. V poslednej chvíli som to prerušil.Myslel som si, že to pôjde vedľa, ale nakoniec z toho ešte bola tyčka, čo ma prekvapilo, “ priznal Čech.

” Mohlo sa to odraziť kamkoľvek, ale nebol tam nikto , Kto by dohnal. Bolo to trochu šťastia, ale patrí k tomu. V jednej chvíli už som myslel, že si na to ani do rán, čo by bolo hanebné, “ dodal skúsený brankár, ktorý 120. štartom v národnom tíme vylepšil vlastný slovenský rekord.

You may also like...