unibet-startpage

Basketbalisti USK v Euroleague hrali Mersin o 49 bodov, postup je blízko

Mersinová bola oblečená americkou ženou Danielle Robinsonovou, ktorá v roku 2015 pomohla USK hrať v Euroleague. Pražani boli dobre pripravení pre ňu, ako aj pre celú tureckú jednotku. Od začiatku nebolo pochybností o víťazovi. Mersin prekonal každý kôš, mal veľké defenzívne problémy a odišiel domov veľký počet otvorených rakiet. Keď sa domáce obľúbené ukázalo v prvom a druhom štvrťroku 28: 0, bolo to po zápase. Mersin však zachytil rytmus, ale USK i naďalej udržiaval vedenie o 30 bodov bez akýchkoľvek problémov, aj keď sa dostal k väčšej sade. V závere potom súpera úplne dorazili.

“Zápletka skončila za stavu 13: 8, od toho momentu bol zápas jasný a diváci si prišli na svoje.Bol to dobrý, uvoľnený výkon podporovaný dobrým výstrelom, “povedal Natalia Heikova tréner. “Mal som trochu starosti o Mersina, pretože Kursk veľmi dobre hrá naposledy. Ale my ich prekvapili zmenami v obrane a tri štvrtiny sme vynulovali ich pivotka, “dodala.

České majsterky svojím výkonom donútili súperky k pozápasovému plaču, naopak samy si zdvihli sebavedomie pred poslednými štyrmi zápasy s celkami z popredia tabuľky, ”

” Nie je dôležité, aby sme získali päťdesiat bodov, a čo je dôležitejšie, bolo založené na tom, čo sme naplánovali. Túto obranu môžeme použiť aj v iných zápasoch. To je najväčší prínos. Máme naše sebavedomie.Ale proti Montpellier a tej ich hnusné obrane to bude úplne niečo iné, “hodnotila Hejková.

Najlepší strelkynou zápasu bola s 18 bodmi Alena Hanušová. Tréner Hejková si mohol dovoliť zachrániť kľúčovú podporu, vrátane Sonja Petrovichovej. Srbská hviezda tentoraz zaznamenala len deväť bodov a prišla o pozíciu najlepšej strelkyne súťaže.

“Rozhodla obrana. Bežali sme zo svojich strát a z našich chlebov. Mohli sme hrať v pokoji, mali sme brokovnicu a tí z nás padli. Je mi to trochu ľúto, hovorí, že plačí v šatni. Na čo sme sa dostali, vyšlo nám to.Bolo to naozaj dobrý výkon, “povedal Hanuš. “Teraz chceme bojovať minimálne o druhé miesto, aby sme mali výhodu domáceho prostredia na play-off,” dodala.

Skupina A:

Dynamo Kursk – Montpellier 65:43
Fenerbahce Istanbul – Györ 66:53

skupina b:

Jekaterinburg – Hatay Büyüksehir 103: 40
Orenburg – Polkowice 50:60
Bourges – Šopron 80:59
Salamanca – Villeneuve 79:70 (za hostí Štěpánová 4 body, 3 vyskaky a 1 asistenta)